• Tatiliniz İz Bırakmalı...

PARİNTİNS FOLKLOR FESTİVALİ ( BOI BUMBA FESTİVALİ )

 PARİNTİNS FOLKLOR FESTİVALİ (BOI BUMBA FESTİVALİ)

 

Parintins’te düzenlenen Boi Bumba Festivali, Rio Karnavalından sonra Brezilya’nın ikinci büyük festivalidir. Boi Bumba Festivali, Brezilya tarihi boyunca anlatılan yerli Amazon halklarının, geleneksel folklorun, Portekizli sömürgecilerin ve Katolik kültürün bir sahnede sergilendiği yerdir aslında.

Festivalin enteresan bir hikâyesi var. Pai Francisco ve Mae Catarina adında fakir bir evli çift varmış. Her şey Mae’nin hamileyken aşermesiyle başlıyor. Ama kadının canının sürekli istediği şey öyle erik, kiraz, tatlı falan değil. Boğa dili istiyor hiç durmadan. Kadının kocası tabii bundan çok etkileniyor. Hatta karısına istediği şeyi bulamazsa çocuğunun mutlaka sakat doğacağını düşünüyor. Bir panik anında topraklarında çalıştığı efendisinin boğasını öldürüp, dilini karısına ikram eder. Yakayı ele veren Pai, tutuklanır ve ölüm cezasına çarptırılır. Daha sonra devreye giren bir rahip, yaptığı sihirle boğayı canlandırır ve hikâye mutlu sonla biter. Pai ve Mae çiftinin bu hikâyesi ise, yüzlerce yıldır kutlanan bir festivali beraberinde getirir.

Festival için özel olarak inşa edilen 40 bin kişilik Bumbódromo stadyumun da her gece üç saat boyunca, iki boğanın tarafları karşı karşıya geliyorlar. Portekizce de boğalara “boi” deniliyor. Oyunda iki “boi” var. “Caprichioso” denilen boğa ve “Garantido” adlı boğa neredeyse bu oyunda kutsal yaratıklar sayılıyor Her iki boğa da “bumbas” denilen ve toplamı 3.000’ü bulan dansçı grupları tarafından korunuyor.  Gösteriye tam 500 perküsyoncu da katılıyor. İşte o zaman festival hareketleniyor. Sembolik kavga bir renk ve müzik cümbüşü halini alıyor.

Brezilya ve Amerika kıtasının çeşitli yerlerinden turistler bu festivale katılmak için ancak deniz yoluyla bölgeye akın ediyorlar. Her yıl üç gün boyunca 40 ila 50 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  18 Mart

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  PARİNTİNS FOLKLOR FESTİVALİ ( BOI BUMBA FESTİVALİ ) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • +90 312 435 08 80

  Benzer Turlar

  COMBO AMERİKA TURU

  COMBO AMERİKA TURU

  12 GECE 13 GÜN

  17.11.2019

  10600.00 TL

  GÜNEY AFRİKA TURU

  GÜNEY AFRİKA TURU

  9 Gece 10 Gün

  25.11.2019

  1896.00

  GÜNEY AMERİKA (BREZİLYA & ARJANTİN) TURU

  GÜNEY AMERİKA (BREZİLYA & ARJANTİN) TURU

  9 Gece 10 Gün

  29.11.2019

  3200.00

  AVUSTRALYA & YENİ ZELANDA TURU

  AVUSTRALYA & YENİ ZELANDA TURU

  14 Gece 15 Gün

  20.12.2019

  6096.00

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun