• Tatiliniz İz Bırakmalı...
7/24 WhatsApp Canlı Destek

GÜNEY AKDENİZ TURU

UNESCO DÜNYA MİRAS LİSTESİ'NDE YER ALAN PAMUKKALE TRAVERTENLERİ
TURİZM'İN BAŞKENTİ ANTALYA
VE
GÜNEY AKDENİZ'İN İNCİSİ MERSİN !

YENİ ROTA ZENGİN PROGRAM 

1. Gün: Ankara dan Hareket

23:59 Kızılay Ayakizi Turizm Ofis Önü 
00:05 Mili Kütüphane
00:10 Armada
00:30 Koru Sitesi
00:35 Yaşamkent BP Benzinlik Önü
Yol Güzergahımız = Ankara - Polatlı - Afyon - Denizli 


2. Gün: Denizli – Pamukkale – Salda Gölü – Antalya – Kaleiçi

Akşam Ankara’dan hareketimizin ardından sabah saatlerinde Türkiye'nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Pamukkale’ye varış. İl olarak sabah kahvaltımızı alacağımız restoranımıza geçiyoruz ve ardından programımıza başlıyoruz. Bergama Krallığı’nın günümüze bıraktığı eşsiz antik miras olan ve kutsal kent anlamına gelen Hierapolis ve laodikia antik kenti gezilecek yerler arasında. Sonrasında Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü’ne hareket. Beyaz kumları ve masmavi rengiyle turist akınına uğrayan salda gölünün keyfini çıkarıyoruz. Ardından güney Akdeniz’e doğru ilerliyor ve Antalya’ya doğru yol alıyoruz. Ardından mimari dokusu ile öne çıkan ve tek yerleşim yeri olan kale içine gidiyoruz. Tarihi evlerin ve daracık sokaklarında gezintiye çıkıp şehrin kalbini yakından incelemeye başlıyor ve İmparator Hadrianus' un Antalya ya gelişi dolayısıyla  MS 130 yılında yaptırılan Hadrian kapısı (üç kapılar) yivli minare ve limanı görüyoruz. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Antalya - Düden şelalesi - Konyaaltı plajı - Yüzme Molası - Serbest Zaman

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Düden şelalesine hareket. 40 metre yükseklikten akan ve eşsiz güzelliğe sahip düden şelalesinin keyfini çıkarıyoruz. Buradaki gezintimiz sırasında dileyen misafirlerimiz çay bahçesinde oturup serinleyebilir hediyelik eşyalar alabilir şelalede fotoğraf çektirebilirler. Ardından Yüzme molası için Konyaaltında serbest zaman. Sonrasında ise otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: Side - Aspendos - Manavgat - Tekne Turu - Alanya

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Pamfilya bölgesinin en önemli liman kentlerinden biri olan ve ‘Nar’ anlamına gelen Side ye hareket. Apollon tapınağı ve Aspendos gezilecek yerler arasında. Ardından Manavgat şelalesine geçiyor ve akabinde Tekne turumuza katılmak üzere yola çıkıyoruz. Ardından Alanya’ya hareket. Akşam yemeği ve Konaklama Alanya’da.


5. Gün: Alanya – Anamur – Silifke – Taşucu – Kız Kalesi – Cennet Cehennem

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından heyecan dolu yolculuğa hazır olun. Çünkü 321 km sahil şeridi ile Türkiye'nin önemli sahil kenti olan Mersin’e hareket edeceğiz. Ancak Alanya - Mersin arasında 480 Km lik bir sahil yolu ve unutulmaz yol manzaraları sizleri bekliyor...

Torosların yamacına kurulmuş ve yörüklerin yurdu olan Aydıncık  

Türkiye’nin değil Dünyanın bu enlemde görülen en endemik iklim türü olan tropikal iklimin görüldüğü Taşucu

Türkiye’nin çilek ihtiyacının %40’ının karşılandığı ve Türkiye’nin en büyük kalelerinden bir tanesi olan Anamur kalesi ve iyonlar tarafından koloni kenti olarak kurulan Silifke yol güzergahı üzerinde görülecek noktalar.

Yavaş yavaş mersine yaklaşıyoruz ve adını verdiği mahalle sahilindeki küçük bir adacığın üzerinden alan Kızkalesi (deniz kalesi) doğal ve tarihin görsel bir şöleni olan cennet obruğu (75 metre derinliğinde) ve cehennem obruğu (125 metre derinliğinde) görülecek yerler arasında. Ardından Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: Mersin - Tarsus - Eshab-ı Kehf Mağarası – Kırkkaşık Bedesteni – St.Pierre Kilisesi- Nusret Mayın Gemisi - Ankara

Sabah otele alacağımız kahvaltının ardından Hem tarihi dokusu hem de doğal güzelliği ile etkileyici bir konuma sahip olan Tarsus şelalesi ile gezimize başlıyoruz. Ardından St. Paul'un evi olarak kabul edilen ve yerin avlusunda St. Paul Kuyusu ve çevresinde yer alan eski Tarsus evlerini ziyaret edip tarihi sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Sonrasında ise Tarsus’un en önemli yapılarından biri olan Kırkkaşık Bedestenine gidiyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Müslüman ve Hristiyanlarca kutsal sayılan Eshab-ı kehf mağarası ve Dünyanın en ünlü mayın gemisi ünvanını alan Nusret mayın gemisi ziyareti. Ardından Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyor ve bir başka AYAKİZİ turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • 5 Sabah kahvaltısı (1.si Restoran’da)
 • 4 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat esnasında soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  GÜNEY AKDENİZ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  • +90 312 435 08 80

  Benzer Turlar

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  1 Gece 2 Gün

  Fiyatını Sorunuz

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  Fiyatını Sorunuz

  AKÇAKOCA TURU GÜNÜBİRLİK

  AKÇAKOCA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

  ÇORUM - HATTUŞA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun
  Grup Şirketlerimiz Hattusas Lojistik Double Inn Marina Shuttle Ankara Deko Plastik Caner Turizm Grand Merpond Otel