• Tatiliniz İz Bırakmalı...

HERŞEY DAHİL KARADENİZ TURU
HERŞEY DAHİL KARADENİZ TURU Hakkında Genel Bilgiler

Her Şey Dahil Karadeniz Turu Nedir?

 

TÜRKİYE’NİN PROGRAMI AÇISINDAN EN DOLU, EN KALİTELİ OTEL KOMBİNASYONUNA SAHİP KARADENİZ TURU

Güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiçbir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu programına sahip kültür turudur. Tek bir bedel ile seyahat etmenin keyfini sunan, seyahat ücreti dışında hiçbir ekstra gider kalemini açıkta bırakmayan, gezgin misafir profilinin en sevdiği ve güvendiği marka ürünümüzdür. 

 

 

1. Gün: ANKARA - KASTAMONU – SİNOP CEZAEVİ – HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN

Turumuz sabah saat 07.00’da Ümitköy Galleria Avm önü, saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareket edecektir.  Şehir dışından gelen misafirlerimizin Esenboğa Havalimanından transferinin sağlanması. Ilgaz dağlarını aşarak, öğle saatlerinde Kastamonu’ya vardığımızda buranın sade bir Batı Karadeniz vilayeti olmadığını; renkli bir tarihi geçmişi olduğunu ve milli mücadele dönemindeki önemini rehberimizin anlatımlarıyla bir kez daha anımsayacağız. Ulusal kahramanlarımızdan Şerife Bacı Heykeli'ni fotoğraflayacağız. Daha sonrasında rotamız ülkemizin en kuzeyinde bulunan güzel şehir Sinop. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından  Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya çok sayıda ünlünün mahpusluk yaşadığı “deli dalgaların duvarlarını yaladığı” ünlü Sinop Cezaevi'ni gezeceğiz. Ülkemizde sadece Sinop’ta bulunan Hamsilos Fiyordu'nu gezecek ve Akliman bölgesini panoramik olarak göreceğiz. Kurtuluş mücadelemizin önemli şehri Samsun’a hareket. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Samsun Serra Otel'de. İlk gün yorgunluğumuzu daha güzel bir otelde atamazdık. Dileyen misafirlerimiz Samsun şehir merkezinde vakit geçirebilir. 


2. Gün: GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI - TORUL - KARACA MAĞARASI – ZİGANA – HAMSİKÖY - TRABZON

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası günün ilk rotası Giresun. Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun’da, tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarını ziyaret edecek, hem de Karadeniz’in tek adası Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz noktadan çaylarımızı yudumlarken manzaranın tadını çıkaracağız. Öğle yemeğinde  meşhur Giresun pidesi. Daha sonra Harşit Vadisi boyunca Karadeniz’in ormanlarına, dağ yapılarına ve kendine özgü yerleşim birimlerine tanık olacağız. Manzaralar eşliğinde Gümüşhane’nin Torul ilçesinde bulunan UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağımız Karaca Mağarası'nı gezeceğiz. Sert Doğu Anadolu iklimini ılıman Karadeniz ikliminden adeta bir set gibi ayıran Zigana Tüneli'nden geçerek güzeller güzeli Hamsiköy’ü göreceğiz. Yöreye özgü sütlaç ile ağzımızı tatlandırıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Usta Park Otel’de. Dileyen misafirlerimiz Trabzon şehir merkezinde vakit geçirebilir.


3. Gün: UZUNGÖL – KİREMİTLİ KÖPRÜ –TİMİSVAT KEMER KÖPRÜ- FIRTINA DERESİ – AYDER YAYLASI – KALEGON - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Uzungöl’e hareket. Yolumuz üzerinde bulunan çay fabrikasını geziyor, çayın bahçeden soframıza gelene kadar geçirdiği serüvene şahit oluyor ve dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı sunuyoruz. İsviçre Alpleri’ni aratmayan güzellikteki Haldizen Çayı'nın heyelanla biriktirdiği su, bu mucize yerin oluşumunu sağlamış. Göl etrafında yapılacak keyifli yürüyüş ve serbest zaman sonrası, yöresel öğle yemeğinin alınması. Yol üzerinde yapısı ile bölgedeki diğer köprülerden farklı olan Kiremitli Köprü’nün (Hapsiyaş) fotoğraflanması. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder’e yolculuk başlıyor.  Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma fırsatı. Sonrasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’nün görülmesi ve cennet Ayder Yaylası'na hareket.  Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelale'sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman ve dileyen misafirlerimiz için zipline yapma imkanı. 2 günlük konaklama ve akşam yemeği Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan Ayder Haşimoğlu Otel'de. Dileyen misafirlerimiz için kaplıcaya girme imkanı. Akşam yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterilerine sizlerde katılacak ve ritme ayak uydurarak yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız…


4. Gün: ÇİNÇİVA – ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ- SARP - BATUM - BOTANİK PARKI – AVRUPA MEYDANI – TİYATRO MEYDANI – ALTIN POST ANITI - ARDAGANİ GÖLÜ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası Lazların ve Hemşinlilerin memleketini yakından tanımak adına yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü  gördükten sonra tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesi. Çamlıhemşin merkezde yöresel ürünler (peynir, tereyağı vs) için  alışveriş imkanı. Fırtına Deresi üzerinde alacağımız öğle yemeği sonrası kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı'ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçeceğiz. Tarihi Gonyo Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra dünyanın en büyük botanik parklarından biri olan Batum Botanik Bahçesi’ni ziyaret edeceğiz. Avrupa Meydanı'nı, Tiyatro Meydanı'nı ve Altın Post Anıtı'nı kent içinde yapacağımız yürüyüş sırasında göreceğiz. Akşam yemeğimizi, Ayder Turizm misafirlerine özel Gürcü Halk Danslarının eşliğinde yöresel olarak alıyor, yemek sonrası Ardagani Gölü'ne hareket ederek ışık gösterilerini izleyip bu unutulmaz günü ve geceyi sonlandırıyoruz. Konaklama için gümrük işlemleri ve sınır geçişinden sonra Ayder Haşimoğlu Otel'e hareket. 


5. Gün: RİZE – SÜRMENE - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA - AKÇAABAT - KULAKKAYA YAYLASI

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası Rize’ye özgü bir dokuma olan Rize bezinin tanıtılacağı bir fabrikayı ziyaret edecek ve dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı sunacağız ve sonrasında Trabzon’a hareket edeceğiz. Yol üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi yapacağız. Atamızın vasiyetinin bir bölümünü yazdığı Atatürk Köşkü'nü ziyaret edeceğiz. Anadolu’nun üç Ayasofyası’ndan biri olan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyor ve bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan Kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı bir atölyeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Akçaabat köftesi yiyecek ve bu lezzeti uzun süre unutmayacağız. Turumuz denizden 1.650 m. yükseklikte bulunan Giresun Kulakkaya Yaylası’na hareket ile devam ediyor. Konaklama ve set menü akşam yemeği; ilginç mimari yapısı, organik ürünleri ile otantik bir ortam yaratan Zifin Otel’de.


6. Gün: BELEN TEPESİ - ORDU BOZTEPE - YASON BURNU – BOLAMAN - SAMSUN

Organik, zengin açık büfe kahvaltı sonrası yaylanın güzelliklerini keşfetmek için yürüyüşe çıkıyoruz. Demiryolu istikametinden Belen Tepesi’ne (Meşti Beleği) yürüyor ve yüksek rakımlı noktadan çevreyi seyrediyoruz. Rotamızı Karadeniz’in en güzel kentlerinden olan Ordu’ya çeviriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, kenti kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıktıktan sonra bu muhteşem manzara karşısında elbette bir çay içimlik vaktimiz olacak. Fındık ve ürünleri alışverişi için serbest zaman. Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Argonotlar'ın maceralarının yaşandığı Yason Burnu ve Kilisesi'ne hareket edeceğiz. Bolaman Virajlarını takip ederek, bugünkü son durağımız Karadeniz’in en büyük kenti Samsun’a varış. Akşam yemeği ve konaklama Samsun Serra Otel'de... Dileyen misafirlerimiz Samsun şehir merkezinde vakit geçirebilir.


7. Gün: SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – İLKADIM ANITI - ATATÜRK ANITI - AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - ANKARA

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası Samsun kentinin simgesi haline gelmiş Bandırma Vapuru ve İlkadım Anıtı'nı gördükten sonra, ünlü heykeltıraş Krippel’in elinden çıkmış Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Samsun’dan güneye ilerleyerek öğleden önce Şehzadeler Şehri Amasya’ya varıyoruz. Amasya’da Kral Kaya Mezarları'nın panoramik olarak görülmesi, Arkeoloji Müzesi'ni, Bayezid Külliyesi'ni (mevcut tadilat bitene kadar panoramik olarak görülmesi) gezdikten sonra Yeşilırmak boyu yapılmış Osmanlı evleri arasında yöresel öğle yemeğimizi alıyor ve yola koyuluyoruz. Sungurlu üzerinden gerekli molaları vererek Ankara’ya varış. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Tur otobüsü ile ulaşım, 
 • 6 gece konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (6),Öğle yemekleri (7), 
 • Akşam yemekleri (6), Seyahat sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı, 50 TL
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri,
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Ordu Boztepe’ye teleferikle çıkış ücreti,
 • Öğle yemeklerinde alınacak 1 adet  alkolsüz içecek,
 • Ara konaklama yerlerinde sıcak içecekler,
 • Otellerde; grup girişinde alkolsüz hoş geldin kokteyli,
 • Refakat ve ulaşım esnasında zengin sıcak soğuk ikramlar,
 • Özel promosyonlar (seyahat yastığı, yağmurluk)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ayder kaplıca giriş ücretleri,
 • Rafting ve zipline ücretleri,
 • Özel harcamalar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  KARADENİZ TURU İLE DOĞANIN TADINI ÇIKARIN

  Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları Sezonu kapattı. Erken rezervasyon döneminin de başlamasına kısa bir süre kaldı. Bu dönemde hızlı karar verebilmeniz için size Karadeniz ile ilgili ön bilgi vermek istedim ve Karadeniz’i anlattım.

  Bir tutam mavi, bir tutam yeşil... Huzurun en güzel renkleridir mavi ve yeşil. Bazen uçsuz bucaksız hırçın bir denizdir mavi, bazen en güzel yağmur damlalarını içinde saklayan bir gökyüzü. Bazen açıktır yeşilin tonu, bazen koyudur; uzayıp gider masmavi gökyüzüne doğru. Güneşi kadar yağmuru da mutlu eder insanı. Anlatmakla bitmeyecek, tükenmeyecek bir tutkudur Karadeniz. Görmeden âşık olursun ve bir kez bile görsen özlersin. Çayın gerçek tadını alırsın, balığın kokusunu hissedersin, en taze fındığa burada doyarsın. Bir mıhlama yersin ve ona bir daha "mıhlama" demezsin; "muhlama" kalır dilinde. Kemençeyi, tulumu her duyduğunda kenetlemek istersin ellerini. Sobanın verdiği sıcaklığı, yanan odun kokusunu iliklerine kadar hissedersin. Manzarasında çektiğin her fotoğraf anlam kazanır adeta. Hele o denizi gibi hırçın, havası kadar sert ama bir o kadar güzel kalpli insanlarını tanıdıkça daha çok seversin cennet kokulu toprakları. Yaylalarında yaşamı hissedersin; Sümela'sında, Ayasofya'sında tarihi yaşarsın. Şaşırtır seni Karadeniz; sen tuzlu sanırsın, tatlı gelir "Laz Böreği". Trabzon'da anlarsın Trabzonspor sevgisini ve unutursun tuttuğun takımı. Bazen bir "Fırtına"dır Karadeniz; upuzun akıp giden bir fırtına. Takarsın keşanını, dâhil olursun horona, içine çeke çeke yaşarsın Karadeniz'i ve artık sen de hırçınsındır; tıpkı denizi gibi... Karadenizli olmak için o topraklarda doğmaya gerek yok bir tutam mavi ve bir tutam yeşil yeter.

  Ankara Çıkışlı Karadeniz Turları Nisan ayının ortalarında başlayıp Kasım ayına kadar haftalık turlar şeklinde çıkış yapar ve büyük rağbet görür. Büyük şehrin karmaşasından ve iş yoğunluğundan kaçmak isteyenlerin 1 hafta boyunca doğayla iç içe olduğu, dolu dolu geçen bir programdır Karadeniz Turları. Klasik Doğu Karadeniz Batum Turları Samsun’dan başlar, Karadeniz kıyısı boyunca devam eder, Batum’a uğrar ve Amasya’da son bulur. Ayrıca “Karadeniz Yayla Turları” veya Batı Karadeniz’i de içerisine alan “Baştan Başa Karadeniz Turları” olarak alternatif turlar da vardır.

              Samsun’da başlayan yolculuğumuzda Bandırma Vapuru’nu, Onur Anıtı’nı, İlkadım Anıtı’nı ve Gazi Müzesi’ni gezip Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Ayrıca Samsun, savaşçı bir topluluk olan “Amazon Kadınları”nın da vatanıdır. Bu savaşçı kadın topluluğunun hikâyeleri sizlere de oldukça ilginç gelecek. Ülkemizde pek çok yerin eski isminin bu Amazon Kadınlarına ait isimler olduğunu da öğreneceksiniz.

              Deniz kıyısından ilerlediğimiz yolculuğumuza Ordu-Boztepe’de devam ediyoruz. Boztepe’ye çıkmak için teleferik kullanıyoruz. Teleferik yolculuğu boyunca Karadeniz tüm ihtişamı karşınızda olacak ve bu muhteşem manzara ile adeta büyüleneceksiniz. Boztepe’de yamaç paraşütü yapanları izleyebilirsiniz. Karadeniz’in en güzel içeceği olan çayı manzaraya karşı yudumluyoruz. Artık yavaş yavaş Karadenizli olmaya başlıyorsunuz. Çünkü eminim ki siz de sarı-kırmızı, bordo-mavi, yeşil-mavi boncuklu keşanları saçlarınıza ve boynunuza bağlayacaksınız.

              Ayasofya denilince akla ilk olarak İstanbul gelir. İstanbul dışında birkaç ilde daha bulunan Ayasofyalardan bir tanesi de Trabzon’da bulunmaktadır. Güzel bir manzaraya karşı konumlanan Ayasofya Camii ve müzesinin bir kısmı ibadete açılmış durumda. Dolayısıyla buranın bir kısmındaki freskleri göremiyorsunuz ama diğer yarısında yer alanları görebilirsiniz. Caminin karşısında bulunan dükkânlarda telkâri ve kazaziye işçiliği ile ilgili yapılan tanıtımı işin ustalarından dinlediğinizde bu işçilik ile yapılan takılardan almanız kaçınılmaz olacaktır.

              Yemyeşil ağaçlar arasında görünen Sümela Manastırı devasa görüntüsüyle akıllarda “O zamanın teknolojisiyle burası nasıl yapılmış?” sorusunu bırakacak. Otobüslerle manastıra çıkılmadığı için otobüsleri Altındere vadisinde bulunan otoparka bırakıp minibüslerle çıkış yapıp 10-15 dk kadar da yürüyerek Hristiyanlık tarihi açısından oldukça önem taşıyan Sümela Manastırı’na varıyorsunuz. Manastırın tavanındaki Meryem Ana freski, bu yapının kendisine adandığını biliyormuşçasına karşılıyor sizi. Manastırın çıkışında kemençe çalan amca, Altındere vadisinin sisli, çoğu zaman yağmurlu ve her daim büyülü havasına renk katıyor adeta. Yürüyerek 30-35 dk gibi bir sürede patika bir yoldan da manastıra çıkış yapılabilir; fakat biraz dik ve virajlı bir yol olduğu için bu yürüyüş sizi fazlasıyla yorabilir. Çıkışta minibüs kullanıp inişte yürümenizi tavsiye ederim.

              Atatürk Köşkü’nün bahçesi size nostalji yaşatacak türden ve bu bahçede manzaraya karşı unutulmaz fotoğraflar çekeceksiniz. Attığınız her adımda Atatürk’ü bir kez daha anacak ve özleyeceksiniz. Büyük Ata’nın kullandığı yer eşyada yaşanmışlıkları düşüneceksiniz.

              Karadeniz’e geldiyseniz, özellikle Rize’deyseniz yağmurdan kaçamayacaksınız. Yeşilin her tonunu sıra sıra göreceğiniz Rize’de tulumun sesi içinize işleyecek. Ayder Yaylası’na giderken geçtiğiniz her yolda, televizyonda izlediğiniz diziler aklınıza gelecek. Fırtına deresi yol boyunca size eşlik edecek. Sizi yukarı doğru giderken o yanı başınızda adı gibi fırtınalı bir şekilde akıp hırçın Karadeniz’e kavuşacak. Ayder’de yürüdükçe yürüyesiniz gelecek ve eminim hiç yorulmayacaksınız.

              Başka bir kültür, başka bir iklim olan Batum’a geçiş yapmak için Artvin Sarp Sınır Kapısı’ndan yürüyerek geçiş yapıp bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’na ait bu toprakları keşfedeceksiniz. Buranın en meşhur içeceği armut suyundan içmenizi tavsiye ederim. Damak tadı bizden çok da farklı değil. Haçapuri adını verdikleri peynirli, yumurtalı pideyi yiyince ne demek istediğimi anlarsınız.

              Yemyeşil Kararadeniz’in aksine kayaların arasında kalmış Amasya’yı geziyoruz şimdi de. Ferhat ile Şirin’in aşkına şahit olmuş bu kent aynı zamanda bir şehzade kentiydi. Karadeniz’in tarih kokan kentlerinden olan Amasya’daki gezinizi 1 günden kısa bir sürede tamamlayıp dönüş yolculuğuna geçebilirsiniz. Dönerken Çorum’da yol üzerinde bulunan leblebicilerden leblebi ve kuruyemiş almayı unutmayın.

              “Karadeniz’de ne yenir?” dediğinizi duyar gibiyim. Karadeniz’de yediklerinizin tadı damağınızda kalacak. Kapalı Pide, mıhlama, kuymak, turşu kavurması, Akçaabat köfte, Hamsiköy sütlacı, hamsi, mısır ekmeği, laz böreği, karalahana dolması, kuru fasulye vs. tadına doyamayacağınız eşsiz Karadeniz lezzetlerinden birkaçı.

              Doğanın ve tarihin harmanlandığı Karadeniz’de geçirdiğiniz 1 hafta, unutamayacağınız bir deneyim olacak sizin için. Karadeniz müziğini dinlemeye başladığınızda şarkılardaki “sevdaluk” kavramının aşk demek olmadığını; horonun bir yaşam tarzı olduğunu benimseyeceksiniz. Haberlerde gördüğünüz veya sağdan soldan duyduğunuz Karadeniz insanının icatlarına gözlerinizle şahit olup, Karadeniz insanının zekâsının nasıl çalıştığını anlayacaksınız.

              Şarkılarda geçen “Bulutların Ülkesi” Karadeniz sisiyle, yağmuruyla, kara dumanıyla, yeşiliyle, mavisiyle, tarihiyle, insanıyla önümüzdeki sezonda ziyaretçilerini bekliyor.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  HERŞEY DAHİL KARADENİZ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

  ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

  1 GECE 2 GÜN

  03.04.2020

  450.00 TL

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  1 Gece 2 Gün

  03.04.2020

  535.00 TL

  BURSA İZNİK MUDANYA TURU 3 GÜN

  BURSA İZNİK MUDANYA TURU 3 GÜN

  YARIM PANSİYON

  Fiyatını Sorunuz

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  16.11.2019

  140.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun