• Tatiliniz İz Bırakmalı...

GAZİANTEP HATAY ADANA TARSUS TURU
GAZİANTEP HATAY ADANA TARSUS TURU Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Ankara dan Hareket

23:00 Kızılay Ayakizi Turizm Ofis Önü
23:05 Milli Kütüphane
23:10 Ufuk Üniversitesi Hastanesi
23:20 Taurus Avm 
23:30 Gölbaşı Shell Benzinlik

Yol Güzergahı = Ankara - Aksaray - Pozantı - Adana - Gaziantep


2. Gün: Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi – Bakırcılar Çarşısı – Antep Kalesi - Zincirli Bedesten

Akşam Ankara dan hareketimizin ardından sabah saatlerinde Gaziantep’e varış. İlk olarak yöresel sabah kahvaltımızı alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Ardından  2011 yılında açılan ve 1700 m2 lik mozaik ile Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesini gezmek için hareket ediyoruz. Mozaik Müzesi gerek mimarisi gerekse teknolojik açıdan dünyanın önde gelen bir müzesidir. Ayrıca Dünyaca ünlü “Çingene Kızı” mozaiği de bu müzede sergilenmektedir. Müze gezimiz sonrasında Antep Kalesini gezip fotoğraflamamızın ardından Kaleiçi civarlarında el sanatlarının ve yöresel tatları tanıma açısından ayrıca öğle yemeğimiz için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Tarihi zincirli bedesten ve Bakırcılar çarşısını da gezdikten sonra otelimize hareket. Konaklama Gaziantep.
NOT : Akşam yemeği tarihi Gaziantep konaklarının içinde yer alan restoranımızda zengin yöresel yemek olarak ikram edilecektir.


3. Gün: Hatay - Habibi Neccar Camii - St.Pierre Kilisesi - Arkeoloji Müzesi - Harbiye Şelalesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Hatay'a hareket. Tarihi Antakya sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da kurulmuş olan ve ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii ziyareti. Ardından Mozaik koleksiyonu açısından ‘’Dünya Birincisi’’ olan Hatay arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise tarihi uzun çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından ‘’Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pierre kilisesi'' ziyareti. Hristiyan adının cemaate ilk kez burada verilmiş olması ve Kilisenin 1963 yılında Papa VI. Paul tarafından “Hac yeri” ilân edilmiş olmasından dolayı önemli bir konuma sahiptir. Ardından Harbiye şelalesine hareket ve buradaki gezimizin sonrasında ise otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde (İskenderun)


4. Gün: İskenderun - Adana - Sabancı Camii - Saat Kulesi - Misis ve Taşköprü - Atatürk Evi

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Adana’ya hareket. Yol güzergahı üzerinde yer alan tarihi misis köprüsünü ziyaret ederek başlıyoruz programımıza. Ardından 28.500 kişi kapasiteli Balkanlar’ın ve Ortadoğu’nun en büyük camisi olan Sabancı camii ziyareti. Seyhan ırmağı kenarında ihtişamlı görüntüsü ile Türkiye de en çok ziyaret edilen camilerden biri olan Sabancı camiine geldiğimiz zaman rehberimizin anlatımları dinliyor ve burada vakit geçiyoruz. Ardından Seyhan köprüsü üzerinde Dünya’nın halen en eski köprüsü olma özelliğini taşıyan Taşköprü (panoramik) ve hemen akabinde 1881 yılında Vali Ziya Paşa tarafından yapılan ve Türkiye’nin en uzun saat kulesi olan büyük saat kulesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise tarihi kazancılar sokağında Adana kebabının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Ardından Atatürk evi müzesine gidiyoruz.(müze 19.yy da yapılmış olan geleneksel Adana evlerinin örneğini taşımaktadır) Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde (Adana)

 


5. Gün: Tarsus Şelalesi - St.Pierre Kilisesi - Kırkkaşık Bedesteni - Eshabı Kehf Mağarası - Nusret Mayın Gemisi – Ankara

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tarsus’a hareket. Hem tarihi dokusu hemde doğal güzelliği ile etkileyici bir konuma sahip olan Tarsus şelalesi ile gezimize başlıyoruz. Ardından St. Paul'un evi olarak kabul edilen ve yerin avlusunda St. Paul Kuyusu ve içinde yer alan eski Tarsus evlerini ziyaret edip tarihi sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Sonrasında ise Tarsus’un en önemli yapılarından biri olan Kırkkaşık Bedestenine gidiyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Müslüman ve Hıristiyanlarca kutsal sayılan Eshab-ı kehf mağarası ve Dünyanın en ünlü mayın gemisi ünvanını alan ‘Nusret mayın gemisi’ ziyareti. Tarsusda ki gezimizide tamamlayıp Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından Ankara’ya varış ve bir başka AYAKİZİ organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 Sabah kahvaltısı (1.si Restoranda)
 • 3 Akşam yemeği  
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  GAZİANTEP HATAY ADANA TARSUS TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  İSTANBUL ADALAR TURU HAFTASONU

  İSTANBUL ADALAR TURU HAFTASONU

  1 Gece 2 Gün

  11.09.2021

  550.00 TL

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  Günübirlik Tur

  10.10.2021

  160.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun