• Tatiliniz İz Bırakmalı...
7/24 WhatsApp Canlı Destek

ANKARA 'DAN UÇAKLI MARDİN MİDYAT TURU

3600.00 TLANKARA 'DAN UÇAKLI MARDİN MİDYAT TURU Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Mardin - Kırklar Kilisesi - Ulu Cami - Kasımiye Medresesi - Deyrul Zaferan Manastırı - Dara Antik Kenti

Sabah 06:00  Esenboğa havalimanı Anadolu Jet kontuarı biniş işlemleri sonrası 07:55 Diyarbakır uçağı ile yaklaşık bir saat yirmi dakikalık yolculuğun ardından Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek Tarihi Hasan Paşa Hanı'nda meşhur Diyarbakır kahvaltısı yaptıktan sonra ( Ekstra ) müze kent Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Mardin'e vardığımız zaman ilk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin Müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii'yi görerek fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binasını geziyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralar'dan geçip aracımıza binerek, Kasımiye Medresesi'ne ulaşıyoruz. Selçuklu Dönemi'nde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırına çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara’ya gidiyoruz. İpek Yolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait kalıntıları görüp, antik dönemde Ahamanişlerin tanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kuleleri yapıldığını öğreniyoruz. Kale (Daras Anastasiupolis), kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları incelerken yöre halkı ile gireceğimiz ikili ilişkiler ve bizlere Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışları, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayacak. Kalbimizin bir kısmını burada bırakmamızın ardından serin sularıyla cennetten bir köşe olarak tasvir edilen bölgenin mesire alanı Beyaz Su gezisi sonrasında Mardin'de bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. 
Konaklama: Kaya Ninova Hotel Mardin 
Günün Restoranı ve lezzeti: Mardin Kaburga Restaurant; İçli Köfte, Kaburga Dolması (Ekstra)


2. Gün: Savur - Abdullah Bey Konağı - Midyat - Meryem Ana Kilisesi- Mor Gabriel Manastırı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında dört tarafı yeşillikler ve sularla çevrili olan Savur’a gidiyoruz. Osmanlı Dönemi'nde "nahiye-i Savur, tabi-i liva-i Mardin" diye adlandırılan Süryani ustaların muhteşem taş işlemeleri ile ön plana çıkmış bu yerleşim yerinde Savur Kalesi çevresinde tarihi mekanları, dar sokakları rehberimiz eşliğinde dolaşarak Hacı Abdullah Bey Konağı'na çıkıyoruz. Kuşbakışı manzaranın keyfini çıkartarak aracımızla Dereiçi (Kilit) Köyü'ne varıyoruz. 3-4 aile dışında kalanlarının tümünün Avrupa'ya göç ettiği bu köyde Mor Dimet (Romatizma) manastırı gezisini yaparak, küçük Mardin olarak adlandırılan Midyat'a geçiyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan telkari pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında birçok diziye ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi Terası'na ulaşıyoruz. Burada birbirinden güzel fotoğraflar çekerek yöresel sarı kesme taş mimarisi ile farklı manzaraları ölümsüzleştirdikten sonra Süryanilerin “Yoldath Aloha”,  Arapların “El Hadra” olarak adlandırdıkları Meryem Ana Kilisesi gezisi ile Mor Gabriel Manastırı ziyaretlerimizin ardından Midyat'tan ayrılıyor ve Mardin'de bulunan otelimize geri dönüyoruzKonaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ile yemekli bir organizasyon olan Mardin Reyhani gecesine gidiyoruz ( Ekstra )
Konaklama: Kaya Ninova Hotel Mardin 


3. Gün: Hasankeyf-Gazi Köşkü-On Gözlü Köprü-Diyarbakır Surları

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında baraj sebebiyle yeni kurulan yerleşim alanına taşınmış Artuklu Hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey’in türbesini görerek sular altında kalmaktan kurtarılmış eserlerin bulunduğu Hasankeyf müzesi geziyoruz. Raman Dağı  ham petrol kuyularını gördükten sonra Batman'da öğle yemeğimizi (Ekstra) alıyoruz. Ardından Diyarbakır'a ulaşıyor, Ulu Camii, Kale Surları, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, 4 Ayaklı Minare gezileri sonrası meşhur On Gözlü Köprü ile tarihi surlarda Heysel Bahçeleri'ni görüp Gazi Köşkü ziyareti ardından Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz. Anadolu Jet 21.45 Ankara Esenboğa uçağı ile hareket ediyor bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 gece oda kahvaltı otel konaklaması (2 Sabah Kahvaltısı)
 • Anadolu Jet ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Seyahat sigortası
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 •  Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  09, 16, 23, 30 Eylül • 07, 14, 21, 28 Ekim • 04, 11 Kasım  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  09.09.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  16.09.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  23.09.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  30.09.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  07.10.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  14.10.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  21.10.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  28.10.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  04.11.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --
  11.11.20223*-4* Oteller 3600.00 TL- --  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  ANKARA 'DAN UÇAKLI MARDİN MİDYAT TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  26.06.2022

  340.00 TL

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  Günübirlik Tur

  26.06.2022

  340.00 TL

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  26.06.2022

  340.00 TL

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  1 Gece 2 Gün

  Fiyatını Sorunuz

  KUZEY EGE KAZDAĞLARI TURU

  KUZEY EGE KAZDAĞLARI TURU

  5 Gece 6 Gün

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun