• Tatiliniz İz Bırakmalı...

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU Hakkında Genel Bilgiler

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

Roma 3 Gece - Floransa 2 Gece - Venedik 2 Gece

8 Gün – 7 Gece


 


Not: Belirtilen Fiyatlar Kademeli Olarak Değişiklik Gösterir

1. Gün: ANKARA - ROMA

 

Siz değerli misafirlerimiz ile Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 17.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1289 sayılı tarifeli seferi ile saat 20.00’da Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 21.00’da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otele transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: ROMA

 

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu için hareket. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussolini’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi,135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu’na katılma imkanı.Tur sonrası otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.

Outlet ve Göller Bölgesi Turu: 45€ (Kişi başı)

Roma Gece Turu: 25€ (Kişi başı)


3. Gün: ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı,17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo(Yeni Kale),Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Napoli &Pompei Turu: 85€ (Kişi başı)


4. Gün: ROMA-FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirler güzergâh üzerinde rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Orvieto turun katılabilirler İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Orvieto Turu: 25€(Kişi başı)


5. Gün: FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Toscana turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Toscana Turu: 90€ (Kişi başı)

 


6. Gün: FLORANSA - VENEDİK

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergâh üzerinde rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Verona turuna katılabilirler.Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Verona Turu: 35€ (Kişi başı)


7. Gün: VENEDİK

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Bled Ljubljana turuna katılma imkanı.Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eskimeydan ve St.Nicholas Katedralini gördükten sonra Bohinj buzulunun etkisiyle oluşan Bled Gölü, 2km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını gölkenarındaki kuğularını fotoğraflamaya doyamayacaksınız.Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Bled – Ljubljana Turu: 75€(Kişi başı)


8. Gün: VENEDIK - ROMA - ANKARA

 

Sabah kahvaltısının ardından Milano Şehir turu , Görülecek yerler arasında; DUAMO KATEDRALİ ve MÜZESİ, GALLERİA SCALA MEYDANI, ÜNLÜ SCALA OPERASI, PALAZZO REALES SPOZESCO KALESİ bulunmaktadır. Havalimanına transfer Türk Hava Yollarına ait TK 1876 sefer sayılı uçağımız ile saat 19.45’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23:40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 2192 sefer sayılı uçuşumuzla saat 02.20’de Ankara’ya hareket ve Saat 03.35’de İzmir’imize varış. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE ANKARA (ESB) – ROMA (FCO) – ANKARA (ESB) ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
 • HAVALIMANI VERGILERI (150€)
 • 3* - 4* MERKEZE 5-10 KM OTEL KATEGORISINDE 7 GECE KAHVALTI DÂHIL KONAKLAMA
 • HAVALIMANI-OTEL-HAVALIMANI TRANSFERLERI
 • TÜM ŞEHİRLER ARASI TRANSFER
 • PANORAMIK ROMA FLORANSA VENEDIK ŞEHIR TURU
 • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLIK HIZMETLERI
 • ZORUNLU SIGORTA(15€)
 • VAPORETTO (15€)
 • ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (15€)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 €(ISTEGE BAGLI)
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 50 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,
 • ŞAHSİ HARCAMALAR
 • ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(KİŞİ BAŞI 5 €) (ISTEGE BAGLI)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SIGORTASI ( 15 EUR ) (ISTEGE BAGLI)
 • ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI)(30 €)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  3* ve 4* Oteller

  Roma (Merkeze 15 – 20 km mesafe)

  Floransa (Montecatini)

  Venedik  (Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgeleri)

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.

  - AYAKİZİ TURİZM , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

  - Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Ayakizi  tur sorumlu değildir.

  - Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

  - Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Ayakizi tur sorumlu tutulamaz.

  - Ayakizi tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

  - Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

  - Ayakizi tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  - Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

  - Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

  - Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

  - Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

  - Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  - Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından AYAKİZİ TUR sorumlu tutulamaz.

  - Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

  - 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

  - Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

  - Ayakizi Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Ayakizi tur dan tazminat hakkı yoktur.

  - Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Ayakizi tur kesinlikle sorumlu değildir.

  - Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
  ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  • 3 veya 4 Yıldızlı Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
  • Roma , Floransa , Venedik
  • Esenboğa Hava Limanı
  • +90 312 435 08 80

  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  Transkafkasya Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün

  Transkafkasya Gürcistan Azerbaycan İran Turu 7 Gün

  6 GECE OTEL KONAKLAMASI

  26.10.2020

  479.00

  ANKARA ÇIKIŞLI KIEV TURU

  ANKARA ÇIKIŞLI KIEV TURU

  3 Gece 4 Gün

  Fiyatını Sorunuz

  AZERBEYCAN BAKÜ TURU

  AZERBEYCAN BAKÜ TURU

  3

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun