COSTA FORTUNA İLE AKDENİZ FIRSAT TURU Tur Programı
Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün: İstanbul(Sabiha Gökçen) - Milano - Cenova

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında belirlenen saatte rehberimiz ile buluşuyoruz. Check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Milanoya uçuyoruz. Varışımızın ardından pasaport kontrollerinden geçiyor ve valizlerimizi aldıktan sonra bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Cenovadaki gemimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.Gemiye varışımızın ardından kabinlere yerleşme ve gemimizi keşif için serbest zaman alıyoruz. Gemimiz bu akşam 18.00 da limandan ayrılacaktır.

Uçuş İsimleri :
Hava Yolu Uçuş No Kalkış Varış
TURK HAVA YOLLARI 1901 29/03/19 12:00-SABIHA GOKCEN(SAW) 29/03/19 13:00-MALPENSA(MXP)
TURK HAVA YOLLARI 1902 05/04/19 12:45-MALPENSA(MXP) 05/04/19 16:30-SABIHA GOKCEN(SAW)


2 Gün: Marsilya (Fransa)

Gemimiz sabah saat 08.00 de Marsilya limanında yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizle beraber ekstra olarak düzenlenecek olan Aix en Provence turuna katılabilirler. Limandan ayrılıp yaklaşık 50 dakikalık özel otobüsümüz ile yapacağımız yolculuk sonrası ünlü ressam Cezannenin Doğduğu yer olarak bilinen ve ilk olarak Romalılar tarafından kurulan, üniversite ve kaplıcalar kenti olan Aix en-Provence turumuzda, Romanesk ön cephesi ile sizleri gerçekten büyüleyecek olan XII yüzyılda yapılmış meşhur St. Saviours Katedrali yle başlayacak. Şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında antik hanlar, Adalet Sarayı, Belediye Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Fransanın Harika restaurantlarında deniz ürünlerini tatmanızı tavsiye ederiz.Gemimiz 18.00 de limandan ayrılacaktır. ( Marsilya Ekstra Turu 80 EUR)3 Gün: Barselona (İspanya)

Gemimiz bu sabah saat 09.00 da Barselona limanına yanaşacaktır. Katalanların başkenti olan Barselona, göze çarpan mimarisi ve sanat tarzı ile ünlüdür. Bugün ekstra olarak düzenlenecek olan turumuzda göreceğimiz yerler arasında Magnificent (Muhteşem) Gaudi olarak da bilinen, dönemin çılgın mimarının yapıları var… Kendinizi Masallar diyarında hissedeceğiniz yapılardan biri olan ve yapımı halen devam eden Sagrada Familia Katedrali bu mimari tarzın en güzel örneklerinden. Tabii şehrin içinde yer alan Mont Juic tepesini de unutmamak lazım .. Tüm Barcelona yı 360 derece görebileceğiniz muhteşem bir yer burası. Tepeye çıkarken Ünlü Olimpiyat stadınında bulunduğu ve olimpiyat köyününde yer aldığı yerleri panaromik olarak göreceğiz.Gemimiz 18.00 de limandan ayrılacaktır. (Barselona Ekstra Turu 60 EUR)4 Gün: Valencia(İspanya)

Gemimiz sabah saat 08.00İspanyanın doğu sahillerinde yer alan verimli topraklarında yetişen portakalları, pirinçleri ve de dünyanın en lezzetli Paella ları ile ünlü Valensiya son 10 yıla kadar İspanyanın uyuyan güzeli idi. Son 10 yıl içerisinde inşa edilen cesur ve sıradışı cesur modern mimari projeler ile birlikte bir anda dünyanın gözlerini üzerine çeken kent aslında İspanya nın 3. en büyük kenti. Bugün düzenlenecek ekstra şehir turunda ilk durağımız son 10 yıla damgasını vurmuş olan muazzam mimar Santiago Calatrava nın yaratmış olduğu Sanat ve Bilim şehrine gideceğiz. Kurumuş nehir yatağı üzerine kurulmuş olan ve modern müzelerin, tiyatro ve opera binalarının bulunduğu park alanı görülecektir. Daha sonra otobüs ile yapacağımız tur sırasında La Lonja, El Cid, Katedral, Micalet ve Bakire Meydanı ziyaret edilecek. Ardından Şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zaman ardından gemiye geri dönüş.Gemimiz 18.00 de limandan ayrılacaktır. (Valencia Şehir Turu 60 € )5 Gün: Denizde

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilir veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler. Bugün gemideki tüm mağazalar açık olduğu için alışveriş yapabilirsiniz.6 Gün: Civitavecchia-Roma (İtalya)

Gemimiz sabah 09.00 da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. DDünyanın en uzun yaşayan imparatorluğunun merkezi olan Roma, bugün İtalyanın metropolitanı olarak anılmaktadır. Her yıl mil-yonlarca turist Romanın sembolleri haline gelmiş olan Coloseo, Circo Massimo, Forum Romano, Palantine Tepesi, Tanrılar Tapınağı olarak bilinen Panteon, Bernininin yapmış olduğu Dört Irmak Çeşmesinin bulunduğu Navona Meydanı ve dünyanın ünlü marka-larının ve gene Bernininin yapmış olduğu bir çeşmenin bulunduğu İspanyol Merdivenleri sizleri büyüleyecektir. Ayrıca İtalyan Birilğinin sembolu olan II. Vittoriano Emanule Anıtı ve Venoto Meydanı tüm ihtişamıyla şehirde ayrı bir yere sahiptir. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan ve tek komşu ülkesinin İtalya olduğu Vatikan, Romanın merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Turua katılabilirler.Bernini nin yapmış olduğu sütunlarla çevrili olan St Pietro Meydanı, St. Pietro Bazilikası ve Vatikan Müzesiyle oldukça farklı ve özel bir durumdadır. Rönesans ın babası olarak bilenen Michelangelo nun eşsiz eseri "Pieta" da Bazilika içerisinde bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde rehberimiz eşliğinde gemimize transfer oluyoruz . Gemimiz 19.00 da limandan ayrılacaktır. (Roma Ekstra Turu 60 EUR)7 Gün: La Spezia (Pisa)-İtalya

Gemimiz sabah saat 09.00 da limanına yanaşacaktır.La Spezia Napolyon doneminde silah uretimine başlamış olan bir şehirdir. Bu yuzden limanın hemen yanında bir silah fabrikası ve savaş gemileri ureten bir tersane bulunur. La Spezia Limanında Ronesansın babalarından biri olarak bilinen Michelangelo’nun yaşadığı şehir olan Floransa’ya gidebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler.Burada muhteşem Floransa Katedralini (Doumo) yu, Can Kulesini, mukemmel kabartmalı kapılarıyla unlu vaftizhaneyi, Sinyorlar Meydanını ve bu meydanda bulunun eşsiz heykelleri gorebilirsiniz. Floransa aynı zamanda “İlahi Komedya” nın yazarı Dante’ nin de yaşadığı şehir olduğundan devasa buyuklukte Dante Heykelini Santa Croce Meydanında gorebilirsiniz. Bunların dışında Cinque Terre olarak bilinen beş koyleri ziyaret etmeniz mumkundur. Ya da Pisa’ya gidip Mucizeler Meydanı’ nında bulunan unlu Pisa Kulesini ve Katedralini gormeniz mumkundur. Gemimiz saat 21.00 de limandan ayrılacaktır. (Flonsa - Roma Ekstra Turu 130 EUR)8 Gün: Cenova- Milano - İstanbul(Sabiha Gökçen Havalimanı)

Gemimiz saat 08.00 de Cenova limanına yanaşıyor. Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte gemiden iniyoruz ve İstanbul a dönüş için bizi bekleyen aracımızla Milano havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına varışımız ardından Türk havayollarının uçuşu ile İstanbul a uçuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızın ardından bir sonraki turda buluşma dilekleri ile birbirimize veda ediyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

Costa Fortuna;
Gemide toplam 1.358 kabin, 464 balkonlu, 58 suite bulunmaktadır. 
Toplam 4 restoran ve 11 bar vardır.
4 adet yüzme havuzu (1 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 5 jakuzi vardır.
3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır.
Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, oyun salonu, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır.
Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.
1300 m2 Samsara Spa da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.


İptal Şartları

REZERVASYON TARİHİNDEN İTİBAREN: 
180 GÜN VE ÖNCESİ KİŞİ BAŞI 100€
120 - 90 GÜN ARASI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN %20 
89 - 60 GÜN ARASI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN %30 
59 - 45 GÜN ARASI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN %40 
44 - 28 GÜN ARASI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN %60 
27 - 14 GÜN ARASI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN %80 
13 - 0 GÜN ARASI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN %100


Atatürk Bul. 85/3 Kızılay Ankara
+90 312 435 08 80


Bu çıktı 22.09.2020 06:25 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.