KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK Tur Programı

ANKARA ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK KAPADOKYA TURU

 

 

07:30 Kızılay Atatürk Bulvarı Ofis Önü No: 85

07:35 Bahçelievler Milli Kütüpane Yanı

07:40 Ufuk Hastanesi Önü (Eski Trafik Hastanesi)

07:45 Taurus AVM Önü 

Kalkış Yerleri: Ayakizi Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 85)
PROGRAM
TUZ GÖLÜ, UÇHİSAR, ÇAVUŞİN, GÖREME, ÜRGÜP, ASMALI KONAK
Gerekli molalar ve araçta verdiğimiz kahvaltı ikramımızın ardından ilk durağımız olan Tuz Gölüne ulaşıyoruz. Tuz ürünleri alışverişi ve fotoğraf molası sonrasında Pers dilinde "Güzel Atlar Ülkesi" olarak adlandırılan Kapadokya bölgesine varıyoruz. Kapadokya'yı panoramik olarak görebileceğiniz en güzel noktalardan birisi olan Uçhisar Kalesi’nden Güvercinlik Vadisi manzarasını izliyoruz. Kayadan oyma restoranımızdaki yöresel öğle yemeğimizi aldıktan sonra Çavuşin Çömlek Atölyeleri’nde Kapadokya'nın ünlü el işçiliği olan çömlekçiliğin tarihi hakkında bilgi edinip; çömlek yapmayı deniyoruz. Doğal taşların büyülü dünyasını görmek ve alışveriş yapmak için ONYX Taşı atölyelerini ziyaret ediyoruz. Alışveriş molamızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki binlerce yıl manastır hayatının hüküm sürdüğü Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Ürgüp’teki en meşhur Peri Bacalarından olan Üç Güzellerin hikayesini dinliyoruz ve burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Kapadokya denilince akla ilk gelen yerlerden olan Asmalı Konak ziyaretimizi gerçekleştirip dileyen misafirlerimizle şarap tadımı ve alışverişi için Turasan Şarap Fabrikasını geziyoruz.  Yorucu fakat keyifli geçen turumuzun burada noktalayıp gerekli molalar ve araç içi ikramlar eşliğinde saat 22:00 civarında Ankara’ya varıyoruz. Bir başka AYAKİZİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere...     
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
TarihKişi Başı1. ÇocukTaksitler
26.01.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
27.01.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
02.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
03.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
09.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
10.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
16.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
17.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
23.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
24.02.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
02.03.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
03.03.2019120.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 100.00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
  • Turizm paketli araçlar ile ulaşım
  • Sabah Kahvaltısı (Araç içerisinde)
  • Kayaya oyma restoranda Öğle yemeği (Çorba, testi kebabı, pastırmalı kuru fasulye, pilav, meyve ya da tatlı,meşrubat)
  • Programda belirtilen geziler
  • Profesyonel Rehberlik ve Ayakizi Turizm refakatı
  • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
  • Seyahat Güvence Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
  • Kişisel Harcamalar


Notlar

ANKARA’DAN KAPADOKYA TURU İLE BÜYÜLENİN

 

               Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu yolculuğumuzda antik dönemde Perslerin Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırdığı bölgeyi keşfediyoruz.

            Günümüzde Ankara ile aynı coğrafi bölgede yer alan bu mistik yer; antik dönemde Anadolu topraklarında Katpatuka-Kapadokya bölgesi olarak adlandırılıyordu. Aslında bizim sadece Nevşehir olarak bildiğimiz Kapadokya; antik dönemde Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kayseri illerini içine alan bir coğrafi bölgeydi. Bugün ise Ankara Çıkışlı Kapadokya Turlarında ziyaret ettiğimiz bölge Nevşehir (Ürgüp, Göreme, Avanos, Hacı Bektaş) ve Aksaray (Ihlara Vadisi) illeri ile sınırlıdır.

            Kapadokya Turları genellikle Tuz Gölü ile başlar. Gölün bulunduğu alana girerken tuz ürünleri satış stantlarındaki ürünleri ısrarla denemenizi söyleyen satıcıları dinleyin ve ürünleri deneyin, pişman olmayacaksınız. Ayakkabılarınızı çıkartın ve gölde çıplak ayakla yürüyün, ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz ve rahatladığınızı fark edeceksiniz.

            Kapadokya Turu denilince aklınıza ilk olarak Peri Bacaları gelebilir. Haklısınız, Peri bacaları tabiri caizse buranın bitki örtüsü niteliğindedir. Jeolojik devirde aktif birer yanardağ olan Erciyes ve Hasan Dağı’nın volkanik patlamalar sonucu oluşturduğu tüf tabakalarının rüzgâr ve sel suları ile aşınmasının ardından oluşan Peri Bacaları Kapadokya’nın sembollerinden birisidir. Tur boyunca göreceğiniz peri bacası oluşumları ile ilgili anlatılan hikâyelerle büyüleneceksiniz.

            Ihlara Vadisi ve Göreme Açık Hava Müzesi Hıristiyanlığın yayılmaya başladığı dönemde önemli bir merkezdi. Kaya içerisine oyulmuş olan kiliseleri gezdikten sonra buranın Hıristiyanlık açısından neden önemli olduğunu ve buraya neden bu kadar çok yabancı turist geldiğini anlayacaksınız.

            Kapadokya Turları her dönem yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Yayınlanan T.V dizileri sayesinde buranın tanıtımı görsel olarak da yapıldığından burası insanlarda daha çok merak uyandırmış ve günümüzde Kapadokya bölgesi turizmin başkenti haline gelmiş bir destinasyon olmuştur. Asmalı Konak, aynı adı taşıyan televizyon dizisi sayesinde hayatımıza girmiş ve Ankara’dan hareketli Kapadokya Turlarının vazgeçilmez ziyaret noktası olmuştur. Asmalı Konak’ta, her misafirin yaptığı gibi, siz de kendinizi konağın hanımı ilan edebilirsiniz.

            Hacı Bektaş Veli Türbesi ve Müzesi’ni gezerken maneviyatın derinliklerine inecek, Hacı Bektaşi Veli’nin hayatını ve onun öğretilerini öğreneceksiniz. Türbe etrafında bulunan dükkânlardan Hacı Bektaşi Veli’ye kucak açan bu topraklara ait anı kalmasını istediğiniz ürünlerden satın alabilirsiniz.

            Konaklamalı Kapadokya Turlarının vazgeçilmezi balon… Adeta aksesuar gibi süsler Kapadokya’yı sabahın erken saatlerinde. Her Kapadokya turunda ekstra olarak satılan balon turunu siz de deneyimlemek isterseniz tur esnasında rehberiniz sizlere yardımcı olacaktır. Balona binmek istemeyebilirsiniz ama balonların kalkışını ve uçuşunu izleyebilirsiniz. İzlerken siz de kartpostallık fotoğraflar çekebilirsiniz.

            Kapadokya Turları insanı alışverişe teşvik eder. Çanak çömlek yapımının çok uzun yıllar öncesine dayandığı bu topraklarda bu gelenek hala devam etmektedir. Buradaki, çoğunluğu büyük büyük dedelerden miras kalmış olan atölyelerde çanak çömleğin tarihi, gelişimi, yapımı hakkında ustalardan bilgi alabilirsiniz ve siz de çömlek yapımını deneyebilirsiniz. Kapadokya turlarının en eğlenceli kısmı da burada saklı zaten. Ve tabi ki birbirinden güzel ürünlerin sergilendiği mağazadan alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra doğal ve yarı doğal taşlar ile onxy taşı hakkında bilgilendirildiğiniz Taş Atölyelerinde de kendinize birbirinden güzel taşlardan oluşan takılardan satın alabilirsiniz. Ayrıca gezi esnasında mola verdiğimiz her yerde bölgeye ait magnet, çanta, biblo, anahtarlık, takı alışverişi için dükkanlar bulunmaktadır.

            Avanos ve Uçhisar’da yapılan ve Konaklamalı Kapadokya turlarının vazgeçilmez eğlencesi olan Türk Gecesi turlarda ekstra ücretli olarak yapılır ve isteyen misafirlerimiz katılabilir. Eşsiz lezzeti ile size sunulan akşam yemeği eşliğinde semazen gösterileri, folklorik şovlar, oryantal danslar ve çeşitli sürprizler sizleri bekliyor olacak.

            Ankara Çıkışlı Günübirlik Kapadokya Turu veya Ankara Çıkışlı Konaklamalı Kapadokya turları tur programının oldukça yoğun geçmesi nedeniyle biraz yorucu olabilir. Bu nedenle tura uygun ayakkabı ve kıyafet giyinmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca fotoğraf çekmeye doyamayacağınızı belirterek yanınızda yedek hafıza kartı, yedek pil ve taşınabilir güç kaynağı bulundurmanız gerektiğini hatırlatırız. Yazın fazlasıyla sıcak olduğu için güneş kreminizi yanınıza almayı unutmayın.

 

              Güzel Atlar Ülkesi  tüm ihtişamıyla siz değerli ziyaretçilerini bekliyor…

 

 

 


İptal Şartları

Atatürk Bul. 85/4 Kızılay Ankara
+90 312 435 08 80


Bu çıktı 20.01.2019 05:41 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.