• Tatiliniz İz Bırakmalı...

RAMAZAN BAYRAMI BATI KARADENİZ TURU
RAMAZAN BAYRAMI BATI KARADENİZ TURU Hakkında Genel Bilgiler

Batı Karadeniz Turu

3 Gece 4 Gün Zonguldak-Amasra-Safranbolu-Kastamonu
İlkgün Serpme Köy Kahvaltısı Ücrete Dahil

 

Lüx Otobüslerle Ulaşım Ücrete Dahil
Profesyonel Rehberlik Hizmeti Ücrete Dahil

 

1. Gün: Gece Yolculuğu

Saat 00:30 da Kızılay Ofis Önünden ve Ankara’daki hareket noktalarımızdan misafirlerimizi alarak turumuzu başlatıyoruz. Gece boyunca 2 kaptanımızın idaresindeki lüks aracımızla gerekli dinlenme molaları sonrasında sabah saatlerinde Zonguldak Ilıksu Mevkiine ulaşıyoruz.


2. Gün: Zonguldak-Amasra Gezisi

Şirin bir köy olan Ilıksu da vereceğimiz köy kahvaltısı (Ücrete dâhil) ve dinlenme sonrasında Cumhuriyet tarihimizin ilk ili olup Fransız kültürü ile gelişen, ülkemizin tek iki katlı şehri olan Zonguldak şehir merkezine varıyoruz. Zonguldak gezimize sırası ile cennet vatanımızın ilk sıralarında yer alan Gökgöl mağarası yine ülkemizde ilk olan Maden müzesi ve dediğimiz gibi Fransızlardan kalma tarihi Deniz Fenerini panoramik olarak gördükten sonra falezler üstünde vereceğimiz sıcak bir mola sonrasında hareketimiz ile şirin mi şirin, rakı- balık- salata sı ile ünlenen bizleri kıskandıracak güzelliklere ev sahipliği yapan Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in ordusunu beklettiği ve Lala Lala Çeş-mi Cihan Bu Mu Ola dediği ve anahtarın kendisine sunulduğu amazonlar şehrine Bakacak tepeye varıyoruz. Dünyaya açılan şehre Bakacak tepeden bakarak dünya güzelini seyretmenin keyni çıkararak, fotoğraf molası devamında Amasra merkeze varışımız sonrasında siz değerli misafirlerimizle birlikte güzellikleri görmeye devam ediyoruz. Gezimize sırası ile Amasra müzesi ( bakım çalışması bittiği takdirde) ,Amasra kalesi, Ağlayan çınar, Tavşan adası, tahtacılar çarşısı, Barış akarsu heykelini görüp kendisini yad ettikten sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz için tadı damağımızda kalacak meşhur restoranımıza geçiyoruz.

Kahvaltı :Ücrete Dahil Köy Kahvaltısı Öğle Yemeği :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği :Ücrete Dahil Resteurantımızda
Konaklama :Kirazlar Hotel-Diamond Hotel-IşıkAltın Sahil Otel
Rota :Ankara-Zonguldak-Amasra 376 Km


3. Gün: Safranbolu - Kastamonu Gezisi

Sabah Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısı sonrasındaki hareketimiz ile, ipek yolu üzerinde inşa edilmiş çok eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış, Anadolu kültürü ve modelleri ile günümüze kadar gelen ve eski evleri ile meşhur şirin ilçemiz Safranbolu’ya varış. İlk durak yerimiz yol güzergâhımızdaki tokatlı kanyonunda bulunan kristal terasın gezilmesi, fotoğraf molası ve eski Safranbolu merkeze varış. Hıdırlık tepesi resim ve panoramik seyir molamızdan sonra, gezimize sırası ile; lokumcumuzda mistik Safranbolu görseli eşliğinde kısa tanıtım gösterisini izliyoruz. Ünlü Safranbolu evlerinden biri olan Safranbolu evi gezimiz sonrasında eski gezi hamamı, cinci han, güneş saati, şehir altı kanyonları, kaymakamlar evi, İzzet Paşa Camii, Köprülü Mehmet Paşa Camii, demirciler çarşısı, yemeniciler çarşısı (arasta) ve burada vereceğimiz közde kahve sonrasında, bizleri beklemekte olan şapka inkılabının yapıldığı ayrı güzelliklere sahip küre dağlarına kurulu olan ilimiz Kastamonu’ya hareket. Akşam yemeği (ücrete dâhil) ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği :Ücrete Dahil Otelimizde Açık Büfe
Konaklama :Gölköy-İksir Resort-Armoni Park v.b.
Rota :Amasra-Safranbolu-Kastamonu 203 Km


4. Gün: Kastamonu Gezisi

Sabah Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kastamonu merkezi gezmeye başlıyoruz. Kastamonu Kalesini gezdikten sonra merkezdeki Nasrullah Meydanına yöneliyoruz. Kent meydanında bulunan muhteşem Şerife Kadın Anıtını, Kent Müzesini, Abdurrahman Paşa Lisesi binasını gezip gördükten sonra Etnoğrafya müzesini yani Liva Paşa konağını geziyoruz. Nasrullah Köprüsünü geçtikten sonra gurmelerin uğrak yeri Nail Usta Restoranda döner molası veriyoruz. Moladan sonra Münire Medresesini, Nasrullah camisini ve şadırvanını ve Cem Sultan Bedestenini de geziyoruz. Kentin en önemli ahşap ustalarının atölyelerini de gezdikten sonra Deve handa kahve molası sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği :Ücrete Dahil Otelimizde Açık Büfe
Konaklama :Gölköy-İksir Resort-Armoni Park v.b.
Rota :Kastamonu-Merkez 30 Km
 


5. Gün: Kastamonu - Ilgaz - Ankara Gezisi

Sabah tertemiz havanın doğal dokunun vermiş olduğu zindelik ile uyanarak otelimizde alacağımız doğal kahvaltı sonrasında şehir merkezine ulaşıyoruz. Kastamonu gezimizi Saat kulesini ve Şapka müzesi gezimizle tamamlıyor ve devamında Pastırma, Kahve, Sarımsak ve Siyes bulguru alışverişi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ilgaz üzerinden gezdiğimiz yerleri konuşarak, yolda vereceğimiz kısa molalar sonrasında Ankara’ya varıyoruz. Çok daha güzel başka gezilerimizde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı :Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği :Extra (Yöresel Lezzetler)
Akşam Yemeği :Extra (Dinlenme Tesislerinde
Rota :Kastamonu-Ilgaz-Ankara 252 Km.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarla ulaşım hizmeti,
 • 1 Gece Amasrada Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 Gece Kastamonu Yarım Pansiyon Konaklama (Kahvaltı-Akşam yemeği) hizmeti,
 • Amasra'daki Balık-Salata menülü Akşam Yemeği,
 • 4 veya 5 Yıldızlı Otel hizmeti,
 • Turdaki tüm şehir gezileri,
 • Baştan sona Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,
 • İlk Sabah Ilıksu'daki Kahvaltı Hizmeti,
 • Seyahat Sigortası Gün içinde Çay/Kahve/Su İkramları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze
 • Ören Yeri Giriş ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  RAMAZAN BAYRAMI BATI KARADENİZ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  ESKİŞEHİR TURU HIZLI TRENLE

  ESKİŞEHİR TURU HIZLI TRENLE

  HERŞEY DAHİL

  29.12.2019

  170.00 TL

  ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

  ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

  1 GECE 2 GÜN

  03.04.2020

  450.00 TL

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  1 Gece 2 Gün

  03.04.2020

  535.00 TL

  BURSA İZNİK MUDANYA TURU 3 GÜN

  BURSA İZNİK MUDANYA TURU 3 GÜN

  YARIM PANSİYON

  Fiyatını Sorunuz

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun