• Tatiliniz İz Bırakmalı...

KARADENİZ ESİNTİSİ VE BATUM TURU
KARADENİZ ESİNTİSİ VE BATUM TURU Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Cumartesi (Ordu’ya Gece Yolculuğu)

 

* 23:00 Kızılay Atatürk Bulvarı
* 23:10 Aşti Terminal Karşısı
* 23:20 Akköprü Migros Karşısı
* 23:30 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
* 23:40 Aydınlıkevler Türk Telekom Durağı

 

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlik de Ordu’ya gece yolculuğu yapıyoruz.


2. Gün: Pazar (Ordu Boztepe – Giresun – Kuzalan Şelalesi – Mavi Göl - Tirebolu)

Değerli konuklarımız, sabah erken saatlerde Samsun’un Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak’ın deniz ile buluştuğu noktayı görüyoruz. Ünye ve Fatsa ilçelerinden geçerek Türkiye’nin en uzun tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli’ni görüyor, sırtını dağ eteğine dayamış olan Ordu’ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in en güzel seyir terasına sahip olan 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye aracımız ile çıkıyoruz. Sabah kahvaltımızı Boztepe’den muhteşem ordu manzarasını izleyerek alacağız. Kahvaltı sonrası fotoğraf çekimleri için serbest zaman verip, Teleferik ile Boztepe den iniyoruz. Aracımız ile buluştuktan sonra gezimize kirazın dünyaya yayıldığı şehir olan, en iyi yağlı fındığın üretildiği Giresun ( Kerasus ) ile devam ediyoruz. Şebinkarahisar – Sivas yoluna saparak Kuzalan Tabiat Parkı içerisindeki Kuzalan Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Pınarlar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aksu ve Göksu Dernekleri’nin birleştiği noktada yeşile boyanmış müthiş bir doğa örtüsünün içinden 20 metreden akan Kuzalan Şelalesi’ni seyir noktasından fotoğraflıyoruz. Tabiat parkının önemli bir parçası olan Sodalı suyundan dolayı turkuaz renkli görünüme sahip bu Mavigöl’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Giresun şehir merkezine gelerek öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Giresun şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Giresun’un Tirebolu ilçesinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Boztepe Restoran veya Royal52 de serbest olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Giresun Ayvasıl Restorant (serbest zaman)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Bal Otel Vb.


3. Gün: Pazartesi (Trabzon - Sümela Manastırı – Zigana Geçidi – Atatürk Köşkü – Ayasofya Müzesi – Kazaziye Atölyesi)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ,Trabzon’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Maçka üzerinden Coşandere’yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyor, Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Sümela Manastırının restorasyonda olması nedeni ile ziyarete açık bölümünü gezebileceğiz. Gezimiz sonrasında Manastırı fotoğraflayabilmek için serbest zaman veriyoruz. Manastır gezimizin ardından Zigana Dağı’na çıkıyoruz. Zigana Geçidi’nden geçip manzarayı fotoğrafladıktan sonra Zigana Geçidinden geri geçerek yol üstü dinlenme tesisinde öğle yemeğimizi alıyor ve Hamsiköy sütlacının tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon şehir merkezine ilerliyoruz; Soğuksu Mevkii’nde bulunan Atatürk Köşkü ile gezimize devam ediyoruz. Trabzonlu ünlü Banker Kostantin Kabayanidis tarafından 19 yy. sonlarında İtalyan Barok mimarisinden etkilenerek yaptırılmış olan 1923 Lozan Anlaşmasındaki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği,  vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü gezimizi tamamlıyoruz. Ve günümüzde ibadete açık olarak kullanılan Ayasofya Müzesine gidiyoruz. İstanbul’un Latin işgaline uğraması ile İstanbul’dan kaçan Kommenos sülalesi tarafından 1250 -1260 yıllarında Manastır kilisesi olarak yapılan, adını “Kutsal bilgelik” anlamına gelen Ayasofya’dan alan Kilise 1584 yılında Cami’ye çevrilmiş olup, 1964 yılında Vakıflar genel müdürlüğü tarafından restore edilerek Müze’ye dönüştürülmüştür. 2012 yılında tekrar ibadete açılarak cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ziyaretimiz sonrasında Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Gün sonunda Çamlıhemşin’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kardak Tesisleri Zigana (Ekstra)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Naliya Otel Vb


4. Gün: Salı (Fırtına Vadisi - Zilkale – Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi - Batum)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, dileyen misafirlerimiz farklı tur alternatifleri ile zamanlarını değerlendirebilirler.

1.Alternatif / Zilkale Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 50 TL (Ekstra)

 

Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

 

2.Alternatif. Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 50 TL’dir. (Ekstra)

 

Ekstra turlarımızın ardından Ayder Yaylası’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Ardından Fırtına Deresi’nin kenarında kurulu bulunan restoranımızda, Fırtına deresinden gelen su sesi eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Fırtına deresi boyunca sıralanmış bu restoranların sunduğu en meşhur yemek alabalıktır. Bu bölgede birçok alabalık çiftliği bulunmaktadır. Özellikle Kırmızı benekli alabalık oldukça ilgi görmektedir. Öğle yemeği sonrasında Ardeşen – Arhavi – Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gürcistan’a (Batum) giriş işlemlerimizi tamamlıyor, Batum gezisine başlıyoruz. Aydınlanma yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit yolu üzerinde bulunan, Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görerek başlıyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından rehberimizden Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Türkiye’de Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor, Batum şehir merkezi turumuza başlıyoruz.  1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, dönem dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum’da Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati ve Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve Hopa’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

ÖNEMLİ UYARI: Batum’a Giriş sadece, üzerinde T.C kimlik numarası yazan nüfus cüzdanları ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamakladır.50 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakat name almaları gerekmektedir.

 

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık (Organik alabalık, Mıhlama, Salata, Turşu kavurma, Mısır Ekmeği, Laz böreği, Su)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Peronti Otel Vb.


5. Gün: Çarşamba (Borçka – Karagöl – Rize Bez Atölyesi - Uzungöl)

Değerli konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Borçka’ya geliyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile birlik de EKSTRA BORÇKA KARAGÖL (50,00 TL) turumuza çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Kalaskur deresinin ağzının kapanması ile oluşan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek yolumuz üzerinde Bartnala - Korpa - Rusmana - Maisur şelalelerini görerek Karagöl’e ulaşıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölü sizleri büyüleyecek. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan tekneler ile gezinti, ya da Göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz sonrasında Borçka’ya geri dönüyor otobüsümüze binerek Rize’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Rize bezinden üretilen tekstil ürünlerinin bulunduğu mağazamızda alışveriş molası veriyoruz. Gündoğdu’dan ayrılıp İyidere – Of üzerinden Solaklı Vadisi’ni takip ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Çaykara ilçesi sınırlarında deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin heyelan sonucunda kapanması ile oluşmuş olan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Uzungöl’de verilen serbest zamanın ardından Çaykara’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  

Öğle Yemeği: Çamburnu Tesislerinde Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Çaykara Park Otel – Golden Inn Otel v.b

 


6. Gün: Perşembe (Lustra ve Karaster Yaylası – Sürmene Bıçak Atölyesi – Çay Fabrikası – Kuzalan Şelalesi – Mavi Göl - Samsun)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ilk olarak Uzungöl’e gelerek dileyen misafirlerimiz için ekstra yayla turu düzenliyoruz.

 

Ekstra Lustra ve Karester Yayla Turu ( 50 TL ); Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göl’e geri dönüyoruz. Hava muhalefeti nedeni ile Lustra ve Karester yaylasına çıkılamadığı durumda Demirkapı yayla turu yapılacaktır.

 

Ekstra yayla turunun ardından güzel ilçeler eşliğinde bıçağı ile meşhur Sürmene’ye geliyoruz. Bir tarafında Karadeniz, diğer bir tarafında Manahos Deresi arasında kurulu Sürmene’de çeliğin su ile buluşması sonrasında bölgenin yetenekli bıçak ustaları tarafından şekillendirilen Sürmene Bıçağını görüyor, alışveriş molası veriyoruz. Bıçak alışverişimizin ardından dönüş yolculuğuna geçerek, Akçaabat – Vakfıkebir yolu üzerinden Tirebolu’ya geliyoruz. Adını Kurtuluş Savaşı’na katılan Giresunlu uşakların oluşturduğu Topal Osman idaresindeki 42. ve 47. Alay’dan alan Tirebolu 42 Çay Fabrikası’na uğruyoruz. Çay tanıtımı sonrası ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrasında aracımızdaki yerimizi alıyor Ünye – Terme üzerinden Samsun’a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  

Öğle Yemeği: Akçaabat Körfez Metin veya Saray Restorant (Patates kızartma, Bulgur pilavı ile servis edilir, Kaygana, Turşu Kavurma, Kızarmış Biber, Sınırsız Ayran, Fındıklı Baklava, Çay)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Samsun Radisson By park ınn veya Ünye Ramada Otel

 


7. Gün: Cuma (Amasya)

 

Değerli Konuklarımız; otelimize alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası 19 Mayıs 1919 yılında Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile ulaştığı, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımlarının atıldığı Samsun’u gezmeye başlıyoruz. Ata’mızı ve silah arkadaşlarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru (1960 yılında gün ışığına çıkan ve günümüzde İstanbul Deniz Müzesi’nde muhafaza edilen orijinal vapurun projesi kaynak alınarak inşa edilen ) Samsun halkının ünlü heykeltıraş Heinrich Krippel’e yaptırmış olduğu İlk adım parkında bulunan Onur Anıtını, Samsun Arkeoloji müzesi ve Etnografya müzesi gezileri sonrası Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yeşilırmak Vadisi ile Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Amasya gezimize başlıyoruz. Osmanlı Şehzadelerinin Eğitim gördüğü Amasya geçmişten günümüze önemli bir şehir olmuştur.  Tarihi Zenginliği ile dikkat çeken şehirde ilk olarak Ferhat İle Şirin Su Kanalını ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini bir de rehberimizden dinledikten sonra Amasya Valisi Seyfeddin Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Cami’sini görüp, Torumtay’ın Türbesini ziyaret ediyoruz. Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür ve nadide El Yazması örneklerinin bulunduğu Amasya Müzesini geziyoruz. Müzenin hemen yanında bulunan İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyor, buradan yürüyerek Osmanlı Sultanı II. Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya’ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II. Beyazıt Külliyesi içerisindeki Cami’ye ulaşıyoruz. Kütüphane ve Aşevi gibi yapıları gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı içinden geçiyor Roma döneminden kalan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz. Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Amasya Kalesini ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüp, Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesinin yapım hikâyesini rehberimizden dinledik den sonra Amasya’dan ayrılıyor dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  

Öğle Yemeği: Çınaraltı restorant (serbest zaman)

Akşam Yemeği: Sungurlu Ulusoy Tesisleri (Serbest zaman)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım
 • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             
 • Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   
 • Coral Travel Otobüsü içerisindeki zengin ikramlar,  
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Ordu Teleferik ücreti,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Sümela Minibüs ücreti,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:


  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  KARADENİZ ESİNTİSİ VE BATUM TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  KAPADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik

  01.08.2021

  160.00 TL

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  BEYPAZARI TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  10.10.2021

  160.00 TL

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  MAŞUKİYE SAPANCA HOBBİT EVLERİ TURU

  Günübirlik Tur

  01.08.2021

  160.00 TL

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  AMASRA TURU GÜNÜBİRLİK

  Günübirlik Tur

  01.08.2021

  160.00 TL

  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU

  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU

  5 Gece 6 Gün

  01.08.2021

  1850.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun