• Tatiliniz İz Bırakmalı...

İTALYA İKONLARI TURU

499.00İTALYA İKONLARI TURU Hakkında Genel Bilgiler

İtalya İkonları Turu

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

3 Gece 4 Gün

Pisa – Roma (2) – Siena – Floransa (1) – Venedik

Venedik Sabah Gidiş – Venedik Akşam Dönüş

Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil

Milli Maç Tarihinde Roma Konaklamalı

1. Gün: İstanbul – Venedik – Floransa – Roma

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından rehberimiz ile bekleme salonunda buluşuyoruz. Türk Hava Yolları ‘nın TK1867 sefer sayılı uçuşu ile 06:55 ’de Venedik ‘e haret ediyor ve yerel saat ile 08:25 ’de Venedik Havalimanı ‘na varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Floransa ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Roma otelimize transfer.


2. Gün: Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu için hareket ediyoruz.  “Urbs caput mundi” yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında 2020 Avrupa Şampiyonası açılış karşılaşması (Türkiye & İtalya) için Roma Olimpiyat Stadı ‘na transfer. Milli takımımıza başarılar dileriz. Maç sonrası otelimize transfer.


3. Gün: Roma – Siena – Pisa – Floransa

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Siena’ya doğru hareket ediyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena ‘da Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi sonrası turumuzu tamamlıyor Pisa ‘ya hareket ediyoruz. Pisa ‘ya hareket ediyoruz ve Pisa turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası Floransa bölgesi otelimize transfer.


4. Gün: Floransa – Venedik – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Venedik’e doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Venedik şehir turu. Turumuzda İstanbul’dan getirilmiş granit sütunları da görebileceğimiz, uzun yıllar dünya deniz ticaretinde söz sahibi olmuş denizcilerin buluşma noktası San Marco Meydanı, idama mahkûm olanların veda edecekleri güzel şehir Venedik’e son kez baktıkları Son Bakış Köprüsü, Büyük Kanal üzerinde inşa edilmiş en büyük köprü olan dükkanlarıyla ünlü Rialto Köprüsü, Altın Kilise diye anılan San Marco Bazilikası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Venedik turu sonrası Venedik Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları ‘nın TK1870 Sefer sayılı uçuşu ile 20:25 ’de gerçekleşecek uçuş sonrası yerel saat ile 23:50 ’de İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Havalimanı – Venedik – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Roma şehir merkezi – Roma Olimpiyat Stadı – otel arası transfer
 • Roma, Siena, Pisa, Floransa, Venedik panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Otel şehir vergileri
 • Profesyonel İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Maç Bileti
 • Schengen Vizesi ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Portofino ‘ya tekne ile gidiş dönüş ulaşım
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  08 Aralık  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  08.12.2020499.00619.00 499.00-  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri
  İTALYA İKONLARI TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ


  Tur Bilgileri

  Benzer Turlar

  VİETNAM & KAMBOÇYA TURU

  VİETNAM & KAMBOÇYA TURU

  8 Gece 9 Gün

  05.12.2020

  1799.00 $

  İTALYA İKONLARI TURU

  İTALYA İKONLARI TURU

  3 Gece 4 Gün

  08.12.2020

  499.00

  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU

  FETHİYE KAŞ KALKAN TURU

  5 Gece 6 Gün

  11.07.2021

  1595.00 TL

  BODRUM MARMARİS 5 GECE 6 GÜN

  BODRUM MARMARİS 5 GECE 6 GÜN

  5 GECE 6 GÜN

  15.08.2021

  1595.00 TL

  
  Kampanyalardan Haberdar Olun