ŞEBİ ARUS KONYA BEYŞEHİR EFLATUN PINARI SİLLE TURU HAFTASONU Tur Programı

BU TURU FARKLI KILAN HİZMETLERİMİZ;

 

HIZLI TREN İLE KONFORLU ULAŞIM,

MERAM BAĞLARINDA KAHVALTI,

BEYŞEHİR ANAMAS HOTELDE KONAKLAMA,

ÖZGÜN PROGRAM,

AKŞAM SEANSINA ÖZEL TÖREN BİLETİ DÂHİL...

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1. Gün: Ankara`dan Hızlı Trenle Hareket, Konya, Mevlana, Şemşi Tebrizi, Ahmet Özhan Konseri, Şebi Arus Törenleri,
07:45 de Ankara Tren Garında buluşma. 08:25 treni ile Konya`ya hareket 10:25`de Konya’ ya varış. Bizi bekleyen aracımızla Meram Bağları’na hareket… Muhteşem doğa içerisinde kahvaltı ikramımız sonrasında Konya’da Şems-i Tebrizi anıt mezarını ziyaret… Mevlana`nın Anıt Mezarı`nında yer aldığı müze, hücre, havuz, şadırvan ve matbah`ın gezilmesi... Konya yöresel mutfağının tadına bakma olanağı... Karatay Medresesi ve İnce Minareli Medrese`nin görülmesi... Alâeddin Tepesinde Alaaddin Cami gezisi sonrasında Konya manzarasına nazır çay keyfi... Akşam yemeği sonrasında Şeb-i Aruz Törenleri’ni izlemek için Konya Kültür Merkezine hareket. Saat 20.00 da Ahmet Özhan’dan tasavvuf müziği dinletisi akabinde başlayacak SEMA AYİNİ’nin izlenmesi... Büyüleyici akşam ayini sonrasında Otelimize hareket. konaklama otelimizde. Anamas Hotel - Beyşehir-->İncele

2. Gün: Beyşehir, Eşrefoğlu Camii, Kilistra, Sille, Trenle Dönüş Yolculuğu
Sabah kahvaltımızın ardından Beyşehir’de Türkiye’nin en güzel 4 ahşap camisinden biri olan Eşrefoğlu Camii ve Beyşehir Su kemeri’nin gezilmesi. Fasıllar Hitit kabartmaları ve Eflatunpınarı hakkında edinilen bilgi akabinde İncil yazarlarından  Tarsuslu Saint Paul`ün ilk vaaz verdiği yerlerden Konya`nın Kapadokya`sı Kilistra peribacalarında fotoğraf çekimi... Hac Planlı Kiliseler, şırahane ve su sarnıcının gezilmesi... Eski bir Rum kasabası olan Sille`ye hareket Aya Eleni Kilisesi, Osmanlı dönemi eserlerinden hamam, köprü ve kayaya oyma evlerin, Kiliselerin görülmesi... Konya şekeri ve diğer yöresel ürünler alışverişi için serbest zaman... Yüksek hızlı trenle 19:00’da Ankara’ya hareket. Akşam 20.52 sularında Ankara’ya varış. *Eflatun Pınarına Çıkılamadığı taktirde Kelebekler Vadisi Parkı gezilecektir. **Eflatunpınarına veya Kelebekler Vadisi Parkına hava şartlarının uygun ve vakit olması halinde gidilecektir.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Ankara-Konya-Ankara hızlı tren bileti.
Bölgede özel tur araçları ile ulaşım.
1 gece YP konaklama.
2 Sabah kahvaltısı.(Birincisi Meram Bağlarında restoranda)
1 Akşam yemeği.
Tören biletleri.
Programda belirtilen geziler.
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
Seyahat Güvence Poliçesi.Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalarNotlar

İptal Şartları

İlkbahar Mah. 606. Sok. 13/A Yıldız Ankara
+90 312 490 2016


Bu çıktı 20.01.2018 03:47 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.