UÇAKLI BUTİK GAZİANTEP GASTRONOMİ TURU Tur Programı

UÇAKLI BUTİK GAZİANTEP GASTRONOMİ TURU

3 GECE 4 GÜN

20-23 NİSAN 2018

 
ANADOLUNUN “LEZZET” BAŞKENTİ GAZİANTEP 500’ DEN FAZLA YEMEK ÇEŞİDİ VE MİSTİK MİMARİSİ İLE SİZLERİ BEKLİYOR!

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1. Gün: Zeugma Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Hasan Süzer Etnoğrafya Müzesi , Birecik, Halfeti, Zeugma Müzesi
Gaziantep’te bizi havalimanında bekleyen aracımızla  Gaziantep kent merkezine  hareket ediyoruz. Olağanüstü zenginlikteki mutfak kültürüyle UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na gastronomi alanında Türkiye’den ilk dahil edilen kent Gaziantep; yaklaşık 500 çeşit yöresel yemek ve tatlıyla uluslararası coğrafi işarete sahip bir lezzet cennetidir.Böylesine özellikli bir şehir yöresel lezzetleri dışında renkli bir kültür yelpazesine de sahip.Bu zengin kültürü daha yakından tanımak için Gaziantep’teki İlk durağımız ; sular altında kalan Zeugma antik kentinden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Zeugma Mozaik müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz.,ardından  Emine Göğüş Mutfak Müzesi  ve  Hasan Süzer Etnografya Müzesi gezilerini yaparak otelimize yerleşiyoruz.… Konaklama ve akşam yemeği Şirehan otelde

2. Gün: Çarşı Gezisi, Tarihi Camiler ve Kale Meydanı, Medusa Cam Eserleri Müzesi
Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından  Gastronomi Programımızın ilk dersine başlıyoruz.Gastronomi Programımız;Otelimizde hazırlanan on kişilik mutfaklarda misafirlerimiz 3 günlük paketler içerisinde Gaziantep’e mahsus lezzetlerin nasıl hazırlandıklarını, hangi malzemelerin ne ölçüde kullanıldığını, etlerin mevsimine göre nasıl marine edileceği, mevsimine göre hangi kebapların hazırlanması gerektiğini, mevsimlik sebzelerin özelliklerine göre hangi lezzetlerin hazırlandığını, Anadolumuzun her yerinde bolluk ve çok çeşitlilikle bulabileceğiniz tahılların Gaziantep mutfağında  nasıl kullanıldığı yeri ve önemi üzerine bilgilendirilecek; Tüm bu öğretilerin ışığında o değerli ve nadir lezzetleri kendi evlerinde rahatlıkla yapabilmenin mutluluğunu yaşayacaklardır. Lezzeti tartışılmaz kebapları, çorbaları, sebzeli ve etli yemekleri bu çok özel bilgiler ışığında yapabilecek ve sevdiklerinize tattırabileceksiniz. Programımız;Gastronomi  Program ŞemasıOtelimizdeki sabah kahvaltısının ardından  Gastronomi Programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.. 1.gün:Başlangıç 10.00 Yöresel Menü: Öz Çorbası, Ekşili Ufak Köfte, Alinazik, KatmerBitiş 13.00 (saat 13.00 dan itibaren yapılan yemekler eğlenceli bir ortamda yenecektir.)Not: Yemek programları  tarihlere göre değişiklik gösterebilir.Yemek sonrasında yeni  bir müze olan ve Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ne ulaşıyoruz. Buradan da yolumuz üzerinde bulunan Medusa Cam Eserleri Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hava kararmadan hemen önce ise sizleri çarşıda  yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bakırcılar, yemeniciler,  baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz

3. Gün: Gaziantep Gezisi, Bey Mahallesi, Tahmis Kahvesi,Almacılar Çarşısı,
Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından  Gastronomi Programımızın 3. Dersini büyük bir ilgiyle takip ediyoruz.2.günGastronomi  Program Şeması:Başlangıç 10.00 Yöresel Menü: Alacalı Çorba, Zeytinyağlı Dolma, Gaziantep Baklavası, Bitiş 13.00  (saat 13.00 dan itibaren yapılan yemekler eğlenceli bir ortamda yenecektir.)Not: Yemek programları  tarihlere göre değişiklik gösterebilir.Yemek sonrasında Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız. Geçmişe dair yapacağımız bu gezi esnasında yorgunluğumuzu atmak için uğrayacağımız eski bir Ermeni konağında (Tahmis)  hem konağı fotoğraflayıp hem de yine yöreye özgü menengiç kahvesini yudumlayacağız.

4. Gün: Birecik, Rum kale, Halfeti,Savaşan Köyü,Fırat Nehri
Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından  Gastronomi Programımızın son dersini işleyerek sertifika almaya hak kazanıyoruz. 3.günGastronomi  Program Şeması:Başlangıç 10.00 Yöresel Menü: Şiveydiz, Simit Kebabı,Firik PilavıBitiş 13.00 (saat 13.00 dan itibaren yapılan yemekler eğlenceli bir ortamda yenecek, ayrıca kurs programı sona erdiği için sertifika töreni yapılacaktır.)Not: Yemek programları  tarihlere göre değişiklik gösterebilir.Birecik’te nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşları üretim istasyonunun görülmesi ve Halfeti’ye hareket… Halfeti’den teknelerle Birecik Baraj Göl’ü ve Rum Kale’nin gezilmesi ardından Gaziantep Havaalanına gelerek Türk  Havayolları’nın  Gaziantep – Ankara  uçağıyla Ankaraya dönüyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
20.04.2018999.00 TL1159.00 TL 899.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 849.00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.
1gece YP konaklama.
2 Sabah kahvaltısı.
1 Akşam yemeği.
Programda belirtilen geziler.
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri
Yemeklerdeki içecekler
Müze ve Ören Yeri ÜcretleriNotlar

THY Uçak Biletiniz Ücrete Dâhil
Turumuza Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz… Diğer illerden uçuş bilgileri için bizi arayınız

Anadolu’da ve Mezopotamya’da yemek kültürünün en iyi örneklerinin sergilendiği, yüzyılar boyunca konumu nedeni ile insanların ilgi odağı ve uğrak yeri olmuş bir ekoldür Gaziantep. Binlerce yıllık tarihi pek çok kültüre ev sahipliği yapması ve Tarihi ipek yolunun en önemli noktasında yer alması Sosyal, Kültürel gelişiminin yanı sıra bu küçük Anadolu modeli şehrin dünyada benzeri bulunmayan özeliklerde bir mutfak kültürüne sahip olmasına da olanak sağlamıştır.
Şimdi tüm bu özellikleri içinde barındıran Gaziantep mutfağı ve mutfak kültürüne has lezzetleri evlerinizde misafirleriniz ile birlikte yapıp, yemek istemez misiniz?
Eğer sizlerde aynı fikirdeyseniz bu gezi tam size göre.Türkiyenin her ilinden uçakla katılabileceğiniz bu gezi geldiğinize fazlasıyla değecek.
Uçuş saatinden 2 saat önce Esenboğa Havaalanı Ves Turizm Kontuarı Danışma Önünde buluşma… Uçuş için gerekli check in ve bagaj işlemlerinin yapılması... Bölgeye varış sonrasında İstanbul, İzmir ve diğer illerinden uçakla gelen konuklarımızla buluşma…


İptal Şartları

İlkbahar Mah. 606. Sok. 13/A Yıldız Ankara
+90 312 490 2016


Bu çıktı 19.03.2018 19:10 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.