ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI Tur Programı

6. ULUSLAR ARASI ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI
06-08 NİSAN 2018

Tarsus Şelalesi’nde Muhteşem Kahvaltı Ücrete Dahil

Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir Adana…
Tüm sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar...
Büyülüdür portakal çiçeği kokusu...

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1. Gün: Ankara’dan Hareket
23.30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 8123.35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı23.40 Ufuk Hastahanesi Önü (Eski Trafik Hast.)23.45 100. Yıl Köprüsü Altı23.50 Konya Yolu Çırağan Lokantası Önü23.55 Oran Keklikpınarı KavşağıYol Güzergahı: Konya-Akarasay-Niğde-Adana

2. Gün: Adana Tarsus, Eshab-ı Keyf, Sabancı Cami, Portakal Çiçeği Karnavalı
Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Tarsus’a varış. Tarsus Şelalesi’nde manzara eşliğinde restoranımızda ikramımız köy kahvaltısı sonrasında Hristiyanlarca kutsal 2. Kilise St. Paul Kilise Müzesi ziyareti ardından  St. Paul Kuyusunu görüyoruz., Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolunu fotoğrafladıktan sonra sırada Tarsus evleri gezimiz olacak.Ardından sırasıyla Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı’nın görülmesinden sonra otelimize hareket ediyoruz. Adana’da otelimize varış,  odalara yerleşme ve dinlenme sonrasında panoromik şehir turumuza başlıyoruz.Gezimiz boyunca sırasıyla Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı Merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’nin görülmesi sonrasında Festival alanında yerlerimizi alıyoruz.  Ünlü Rio Karnavalı gibi Tamamen sivil toplum kuruluşlar tarafından organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik…. Eğlence sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında Portakal Çiçeğinin en güzel koktuğu yerlerden Vali yolunda gece yürüyüşü, Adana’nın Nişantaşı’sı Ziyapaşa’daki kafelerde kahve-çay keyfi… Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: Anavarza, Missis Köprüsü, Ceyhan, Seyhan, Çukurova, Dönüş Yolculuğu
Sabah kahvaltımızın ardından ünlü yazar Yaşar Kemal'in  "İnce Memed" isimli romanında adının  geçtiği Anavarza Antik Kenti ve Kale gezisi. Adana'ya bağlı Kozan ilçesinin 28 km. güneyinde bulunan Anavarza (Anazarbos) Antik Kenti, bugünkü Dilekkaya Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Anavarza, M.S.3. yüzyılda birçok askeri ayrıcalık elde ederek "Metropolis" unvanı ve aynı yüzyılın ortasına kadar da 3 kez "Neokoros"luk unvanını almasıyla bilinir. Anavarza’da bulunan önemli kalıntılar arasında, 1500 metre uzunluğunda 20 burçlu sur duvarı, sütunlu yol, hamam ve kilise, tiyatro, amfiteatr, stadyum, suyolları, kaya mezarları, M.S. 3. yy.'a ait deniz tanrıçası Thetys mozaiği, Kilikya Bölgesi’ndeki tek örnek olan 3 girişli zafer takı ve ovanın ortasında bir ada gibi yükselen tepe üzerindeki Ortaçağ kalesi ziyaret edilebilir. .  Ayrıca Lokman Hekim’in ölümsüzlük formülünün nehire  düşürdüğü yer olarak rivayet edilen Misis Köprüsü’nün görülmesi… Seyhan Göl kenarında Sevgi adasına nazır manzara keyfi nehir kenarında yürüyüş… Adana Kebap, Şalgam, Bici Bici,Şırdan,Adana Kebap, Mumbar vs.. gibi yöresel lezzetlerin tatma imkânı… Bereketli topraklarıyla adından söz ettiren Çukurova bilgilendirmesi… Ankara’ya hareket… Gerekli molalarla Ankara’ya varış.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
06.04.2018319.00 TL379.00 TL 289.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
7 - 12 Yaş 269.00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.
1 gece YP konaklama.
2 Sabah kahvaltısı (Birincisi restoranda)
1 Akşam yemeği.
Programda belirtilen geziler.
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
Seyahat Güvence PoliçesiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemeleri.
Yemeklerde alınacak içecekler.
Müze-ören yeri girişleri
Kişisel harcamalarNotlar

Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna göre birkaç gün farketmekle birlikte, genellikle 5-20 Nisan tarihleri arasındadır. Rengarenk kıyafetlerini, şapkalarını, kostümlerini kuşanıp; artık karnavalın sembolü haline gelmiş el yapımı çeşit çeşit taçları kafalarına takıp sokakları dolduran binlerce insanla hep beraber eğlenmeye, bu şehrin sıcak, Akdenizli ruhuna tanık olmaya hazır olun


İptal Şartları

İlkbahar Mah. 606. Sok. 13/A Yıldız Ankara
+90 312 490 2016


Bu çıktı 23.02.2018 15:52 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.