KAÇKARLAR`DAN KARÇALLARA KARADENİZ YAYLALAR TURU

KAÇKARLAR`DAN KARÇALLARA KARADENİZ YAYLALAR TURU
1399.00 TL
SATIN AL
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı Sizi Arayalım

Kaçkarlar’dan Karçallara Karadeniz Yaylalar Turu

6 Gece 7 Gün

 

Eşsiz bir manzara, keyifli bir gezi sizleri bekliyor.
Sizin için herşeyi düşündük, siz keyfini çıkarın...

1. Gün: Ankara’dan Hareket

22:00 Koru Sitesi Migros önü
22:15 Ümitköy Galeria önü
22:25 Söğütözü Armada Karşısı
23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 85 önü
23:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:10 AŞTİ Terminal Karşısı
23:15 Akköprü Migros Karşısı
23:20 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
23:25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü


2. Gün: Trabzon, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Ayder

Değerli misafirlerimiz Trabzon’a varışımızla turumuza başlıyoruz... Yöresel olarak yapacağımız kahvaltının ardından UZUNGÖL’e hareket ediyoruz.  Haldizen Deresi'nin heyelan sonucu önünü kapatması ile oluşan ve mistik dokusu ve doğaya kendi adamış görüntüsü ile sizleri büyüleyecektir.  Dileyen misafirlermiz göl çevresinde dolaşabilirler. Ardından bu güzellikleri arkamızda bırakıp yol üzerinde bulunan HAPSİYAŞ (KİREMİTLİ) KÖPRÜ’de fotoğraf molası veriyoruz. Bölgedeki tek kiremitli köprü olup koruma altına alınmış bulunmaktadır. Rize – Çayeli – Pazar güzergâhını sahil boyunca ve Karadeniz eşliğinde takip edip FIRTINA VADİSİ’ne giriyoruz. Doğu Karadeniz’de rafting yapılan beş önemli dereden biri olan ve çevresine geçim kaynağı sağlayan bir deredir Fırtına… Üzerinde yüzyıllardır ayakta duran ve hala kullanılan taş köprüleri görerek yaklaşık 155 metredeki AYDER Yaylası’na çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarına girebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Fırtına Vadisi, Şenyuva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Çat Köyü, Çiçekli Yayla, Kale-İ Bala, Elevit Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra BÜYÜK VADİ’ye iniyoruz. Halk arasında ÇAT Vadisi olarak bilinir. Kaçkar Dağları’nın zirvesini bile görebileceğimiz ZİLKALE’ye çıkıyoruz. Bizans döneminde vadiyi korumak ve kullanılan kervan yolunu korumak için yapılmış askeri üs nitelikli kaledir. Tırmanabildiğimiz kadar tırmanıp gözler önüne serilmiş manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek debili şelalesi olan PALOVİT ŞELALESİ’ne gidiyoruz. Yürüyerek şelaleye varıyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yaylacılığın en iyi şekilde yapılmasına devam edilen ELEVİT YAYLASI’na çıkıyoruz. Rakımı ortalama 1800 metre olan yaylada yöresel evleri de görmek mümkün. Hisarcık Köyü sınırlarında bulunan ve Kaçkarlar' ın iç kısımlarına geçit görevi yapan ticaret yolları üzerinde kurulu olan Fatih Sultan Mehmet tarafından bölgenin Türkleşmesinde büyük etkili olan KALE-İ BALA'YI ziyaret ediyoruz. Özellikle kalenin çevresine Anadolu'dan ve Kafkaslar 'dan getirilen Türkler yerleştirilmiş ve hala isimlerini günümüze kadar duyurmuşlardır. Tüylüoğlu ve Albayrak aileleri bunlardan sadece birkaçıdır. Ardından ÇİNÇİVA KÖYÜ’ne geri dönüyoruz. Günümüze kadar bölgeyi anlatan dizi ve filmlerim seti olarak kullanılan bu köyde, üçyüz yıldır varlığıyla bilinen meşhur taş köprülerden biri olan Şenyuva Köprüsü üzerinde fotoğraf çektiriyoruz. Ardından köy kahvesinde mola veriyoruz ve Çat Deresi’nin tadını çıkarıyoruz. Günümüzü bitirip otelimize dönüyoruz.


4. Gün: Koçdüzü Yaylası, Koçdüzü Buzul Göller, Yüzen Postlar

Sabah erken saatlerinde kalkarak kahvaltımızı alıyoruz. Ardından aracımıza geçiyoruz. Uzun bir yolculuk ile sadece buraya özgü endemik türlerini göreceğimiz bitki örtüsünü seyrederek KOÇDÜZÜ YAYLASI' na çıkıyoruz. İçinde barındırdığı buzul gölleri meşhur olan yaylamızda mola veriyoruz. Bir Laz yaylası olduğu için halk arasında ''Sarikançani'' olarak da söylenen bu yaylada yöre halkı ile sohbet ettikten ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra BUZUL GÖLLERİ' ne doğru yürüyoruz. Dağların sevdaya dönüştüğü güzellikler arasından geçerek göllere varıyoruz. Buradaki göllerin en meşhur özelliği Anadolu'da hiçbir yerde göremeyeceğiniz yüzen adaların göl içinde varoluşu... Yöre halkı tarafından ''yüzen post'' olarak söylenen adalar, hava tahmini için kullanılıyor. .Dileyen misafirlerimiz göl içinde yüzebilirler. Ardından konaklama için Dönüş yoluna ayder konaklama.


5. Gün: Çağlayanköy, Mençuna Şelalesi, Artvin, Kafkasör Yaylası, Şavşat

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra ARHAVİ’ye geçiyoruz. Birbirine dik olarak gelecek şekilde planlanan iki köprüden meydana gelen ÇİFTE KÖPRÜ’yü görerek KAMİLET VADİSİ’ne giriyoruz. Ve MENÇUNA Şelalesi’ne doğru yol alıyoruz. Belirli bir noktadan sonra patika yolları kullanarak şelaleye doğru orta seviyede yürüyoruz. Yaklaşık olarak 70 metreden kademeli olarak dökülen şelaleye varıp fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Arhavi’den ayrılıp Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi’ni kullanarak çay bahçelerinin arasından geçerek BORÇKA’ya varıyoruz. Türkiye’nin en hızlı akan akarsuyu olarak bilinen ve en zorlu rafting parkuruna sahip ÇORUH NEHRİ bizleri karşılıyor. Asma köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından kuş yuvası konumlu ARTVİN merkezden geçerek boğa güreşleri ile ünlü KAFKASÖR YAYLASI’na çıkıyoruz. Arenaya doğru yapacağımız yürüyüş sonrası fotoğraflarımızı çekip ŞAVŞAT’a geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: Şavşat, Yavuzköy Seyir Terası, Karagöl Sahara Milli Parkı, Ardahan, Çıldır Gölü, Aktaş Gölü

Sabahın erken saatlerinde kalkıp kahvaltımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz.  Ünlü Türk Edebiyatı yazarımız Fakir Baykurt, öğretmenliği esnasında YAVUZKÖY’ü manzaradan panaromik olarak gören ve ona ilham veren doğal terası çok severmiş. Biz de burada fotoğraf molası veriyoruz ve Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan kıvrım kıvrım yolları seyredebiliyoruz. Karçal Dağları ayaklarımızın altında. Ardından KARAGÖL SAHARA MİLLİ PARKI’na çıkıyoruz. Ladin ve çamlarla kaplı heyelan sonucu oluşmuş olan bu göl, doğanın kucağında saklı kalmış bir harikadır. Şavşat’ın bugünkü ismiyle ‘’Cevizli’’ olarak bilinen ama eski adıyla TİBET olarak adlandırılan köye gidiyoruz. Selçuklu döneminde Bagratlı sülalesinin merkezi kabul edilen köyde, onlardan kalma kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından ARDAHAN’ a varıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turundan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir sonraki durağımız AKTAŞ GÖLÜ. Türkiye-Gürcistan sınırında bulunan ve yarısı Türkiye’de yarısı Gürcistan’da olan bu doğa harikasında fotoğraf molası veriyoruz. Ak pelikan ve Kadife ördeğin kuluçkaya yattığı ender alanlardan birisidir bu göl. Sonrasında ÇILDIR GÖLÜ’ne geçiyoruz. Rakım ortalama 2000 metre. Kışları gölün üzeri donar ve harika bir görüntü oluşur. Doğu Anadolu’nun en büyük ikinci gölü olan ve bölge halkına geçim kaynağı sağlayan bu gölde vereceğimiz mola sonrası Şavşat’a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.


7. Gün: Macahel (Camili), Maralşelalesi, Klaskur Deresi, Borçka Karagöl

Sabah pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından Şavşat’tan ayrılıyoruz. Sonrasında Karçal Dağları’ndan doğarak Çoruh’a karışan KLASKUR DERESİ boyunca ilerliyoruz. Heyelan sonrası oluşmuş KARAGÖL bizleri karşılıyor. Koyu yeşilin suya yansımasıyla oluşan harika görüntüler yakalayacaksınız. Göl kenarında vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir dileyen misafirlerimiz göl üstünde sandal gezintisi yapabilirler. Ardından MACAHEL’e geçiyoruz. Kafkas arı ırkının yetiştirildiği tek yerdir. Burada alacağımız öğle yemeğinden sonra Gürcistan sınırında bulunan MARAL ŞELALESİ. Yaklaşık olarak bir saatlik bir yürüyüş ile kayın ağaçları arasından geçerek şelaleye  varıyoruz. 64 metreden tek seferde dökülen şelale, havanın güneşli olduğu zamanlarda içinde gökkuşağı barındırıyor. Ardından pansiyonumuza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: Muratlı Köyü, Rize, Rize Bezi, Çay Fabrikası, Sürmene Bıçakları, Ayasofya, Kazaziye, Trabzon, Ankara

Sabah erken saatlerde kalktıktan sonra kahvaltımızı alıyoruz. Ardından halkının tamamının Gürcü olduğu bir köy olan ve halk bölgede ‘’Maradit’’ olarak bilinen MURATLI KÖYÜ’ne varıyoruz. Asırlardır ayakta duran tarihi ahşap camiyi ziyaret edip fotoğrafladıktan sonra araçlarımıza biniyoruz. Muratlı Barajı’nın yapımı esnasında sular altında kalan bu bölgede Batık Minare’yi fotoğraflayarak yolumuza devam ediyoruz.  Uzun bir yolculuk sonrası RİZE 'ye varıyoruz. Yörenin hala ayakta duran el sanatlarından biri de RİZE BEZLERİ... Nasıl dokunduğunu tezgâhlarda gördükten sonra alışveriş molası veriyoruz. Ardından öğle yemeği olarak bölgedeki meşhur kuru fasulyenin tadına baktıktan sonra yörenin en büyük geçim kaynağı olan çayı bu seferde fabrikalarda görmek... Nasıl işlendiğini görmek için bir çay molası veriyoruz ve alışveriş molasından sonra SÜRMENE BIÇAKLARI 'nın namının görmeye gidiyoruz. Sarp araziye karşı Sürmene halkının en gelişmiş ve hala yaşatılmaya çalışılan dünyaca ünlü el sanatına şahit olup alışveriş molası veriyoruz.  Ardından TRABZON' a geliyoruz. Bizans Rum Krallığı'nın on üçüncü yüzyılda başkenti olarak hizmet veren ve onlardan kalmış zengin tarihi ile diğer illeri geride bırakıyor. Şehir havası bizleri yakalıyor. M. Kemal Paşa'nın üç kere geldiği ve son gelişinde vasiyetini yazmaya karar verdiği ATATÜRK KÖŞKÜ' nü ziyaret ediyoruz.  Bir Rus işadamının evi olan ama zamanla Atatürk'e hediye edilen bu köşkte her şey olduğu gibi duruyor. Yemyeşillikler içinde bembeyaz durur. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra AYASOFYA 'ya geçiyoruz. Ardından halen yaşatılmaya çalışılan bir diğer el sanatı olan KAZAZİYE sanatını görmek için mağazamızı ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz alışveriş molası sonrası gezimizi tamamlayıp Ankara’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gerekli molalar sonrasında Ankara’ya varış. Bir başka VES TURİZM turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Tur Araçları.
6 gece 4*-5* ve Özel belgeli Yayla otellerinde konaklama
7 Sabah kahvaltısı.
6 Akşam yemeği.
Programda belirtilen geziler.
Profesyonel Rehberlik Hizmeti.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
Seyahat Güvence Poliçesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm İçecekler ve son gün akşam yemeği
Öğle Yemekleri
Müze-ören yeri giriş ücretleri.
Ekstra harcamalar.

GEZİ HAKKINDA:
AKTİVİTE:
Yayla ve Eko Turizm, Trekking, Doğa Tanıma, Bitki Tanıma, Kuş Tanıma, Yaban Hayatı Tanıma, Amatör Balıkçılık, Rafting,  Çim Kayağı, At Safari, Bal ve Yosun Terapi, Termal kaplıca, Tarih, Kültür, Eğlence, Yöresel Eğlence , Fotoğraf ve Kamera
KONAKLAMA:
Turumuz  otel ve ahşap pansiyon konaklamalıdır. Tur boyunca Ayder’deki otelimiz oteller konforlu, Çat vadisindeki otellerimiz ise bungalov , serender veya pansiyon Şeklindedir. (Not Çat Toşi  Pansiyon’da  sadece 8 odanın tuvalet ve banyosu ortak kullanımlıdır.) 
TUR ÖZETİ:
Rize yaylaları Kaçkar Dağları'nın eteklerine, en akıl almaz tepelerine, en güzel vadilerine kurulmuş yaylalardır. Muhteşem manzaraları, temiz havası, sevecen insanı ile bambaşka bir dünya. Yüzlerce yayla arasından biz sizlere en güzel yaylalardan dolu dolu bir program yapmaya çalıştık. Genel olarak Trabzon’u, Rize, Çamlıhemşin ve Hemşin' e bağlı yaylalar,ı Ayder’i ve Kaçkar Dağları’nı ve Fırtına Vadisi'ni  gezeceksiniz.
GİDİLEN YERLE İLGİLİ YÖRE BİLGİSİ:
Doğu Karadeniz yaylaları alternatif, yeşil turizm içinde çok uygun yöredir. Dolayısıyla zengin ormanları, florası ve faunası, krater gölleri, buzulları, coşkun dereleri, kaplıcaları, tarihî, arkeolojik ve kültürel değerleri olağanüstü kırsal peyzaj görüntüleri ile, dağcılık, doğa yürüyüşleri, rafting, Foto-safari, Kampçılık, Bisiklet turları, Çim kayağı, Yamaç paraşütü, Balon, At-safari, Bal-yosun terapi, Sosyal ve Etnografik turizm, Eko turizm, Yayla Turizm, Agro Turizm, Çim kayağı, Doğa tanıma, Bitki tanıma, Kuş gözlemciliği, Av ve sportif olta balıkçılığı gibi turizm aktiviteleri ve yayla şenlikleri, el sanatları gibi yerel kültürel etkinlikleri ve değerler ile şifalı otları ile Trabzon – Rize ve Artvin alternatif turizm bakımından turizm cenneti olmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir.
REHBERLER HAKKINDA:
Doğu Karadeniz Yaylaları turuna liderlik yapan rehberimiz profesyonel kokartlı rehber ve yöre insanıdır. Bölge doğasını ve kültürünü çok iyi bilirler. Kendinizi güvende hissedebilirsiniz.
TURDAKİ YEMEKLER:
Kahvaltıda; Doğal ürünlerle zenginleştirilmiş bol çeşitli.
Öğle yemeklerinde; Öğle yemeklerimiz gidilen yere göre Yöresel Yemek veya ulusal yemek şeklinde olacaktır.
Akşam Yemeklerinde; Yöresel tatlar, salata ve tatlılar.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
22.04.20181399.00 TL1599.00 TL 1275.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
20.05.20181399.00 TL1599.00 TL 1275.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
10.06.20181599.00 TL1799.00 TL 1475.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
01.07.20181399.00 TL1599.00 TL 1275.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
22.07.20181399.00 TL1599.00 TL 1275.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
19.08.20181599.00 TL1799.00 TL 1475.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
Taksitler »
23.09.20181399.00 TL1599.00 TL 1275.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
21.10.20181399.00 TL1599.00 TL 1275.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar