KÜBA TURU AEROFLOT

KÜBA TURU AEROFLOT
0.00
SATIN AL
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı Sizi Arayalım

KÜBA

HAVANA (4) – TRINIDAD(1) – VARADERO (2) 
Türk Hava Yolları Direk Seferi ile 

01 Ekim 2017 Hareket.… 7 Gece

4* Oteller

Santa Clara & Cienfuegos şehir turları

Trinidad ve Varadero herşey dahil konaklama

 

1. Gün: ISTANBUL HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde, Türk Hava Yolları kontuarı önünde 22.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı direk uçuşu ile 01:10’da Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 08:00’da Havanaya varışımızda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Havana’yı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Bir uçtan diğerine 1300 km lik Küba’nın başkenti Havana, 1950’ li yıllardan kalma Amerikan arabaları, herbiri Barok mimarisi tarzında olan binalarla süslü sokakları, Fidel Castro’nun konuşmalarını yaptığı Devrim Meydanı, devrimden önce inşaa edilen ve ülkedeki devrim öncesi Amerikan etkisinin önemli mimarilerinden El Capitolio, Armas ve Katedral Meydanları, Morro Kalesi, Prado Caddesi, ünlü Malecon Sahil, Şeridi, Ernest Hemingway’inde gittiği barlar sokağı, Floridita ve La Bodequita del Medio ile bizleri tarihde yolculuğa çıkartacak. Ayrıca Kübalı el sanatçılarının eserlerini sergilediği Mercado de San Jose’den alış veriş yapma imkanımızda olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Cafe Habana otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor Tur sonrası geceleme otelimizde.
Cafe Habana 95 Euro


2. Gün: HAVANA

Kahvaltımızın ardından ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales & Pınar Del Rio turumuza katılarak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Küba’nın meşhur purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’yu ve tütünün yetiştirildiği çiftlik eviniz göreceğimiz gezimiz esnasında Öğle yemeğimizi köy evlerinin bulunduğu Vinales Vadisinde alacağız. Ardından devrim sürecinin anlatıldığı dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer.
Öğle Yemekli Vinales & Pınar Del Rio – 95 Euro


3. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan ufak meydanda sergilenecek olan kısa rumba performansını izleyeceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi Dünyadaki en iyi 7 barından biri olan Floridita Restoran - Bar’da canlı müzik eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesinde yürüyerek devam ediyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.
Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ): 90 Euro


4. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hemingway turuna katılabilirler ( 75 Eur ) son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway, Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip LasTerezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğlen yemeği sonrası Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway'i hatırlatacak La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’daDaikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan CalleObispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Akşam dilerseniz ( 80 Eur ) Ünlü Kübalı grup CompaySegundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, şehrin en güzel ıstakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor Tur sonrasi serbest zaman. Geceleme otelimizde


5. Gün: HAVANA – CIENFUEGOS - TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, JoseMarti Parkı, PradoPromenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.


6. Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA - VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’yadevam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan SantaClara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: VARADERO

Sabah kahvaltısınında ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dilerseniz, extra( 125 Eur ) Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’dahoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. RanchoCangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. CayoBlanca’daalıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...


8. Gün: VARADERO – HAVANA – MOSKOVA

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer. Geri dönüş öncesinde alışveriş yapabilmeniz için serbest vakit daha sonra JoseMartiHavaalanına’na transfer. Havana’dan 15.45’te AEROFLOT Havayollarının SU 151 tarifeli seferi ile Moskova’ya hareket. Geceleme uçaktadır.


9. Gün: MOSKOVA – İSTANBUL

Saat 10.00’de Moskova’ya varış. Saatlerinizi 7 saat ileri alıyoruz. 2 saat 10 dakikalık bekleme suresinin ardından uçak değişimi sonrası AEROFLOT Havayollarının SU 2132 tarifeli seferi ile 14.15′da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 17.55’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve hizmetlerimizin sonu. İstanbul’a vardığınızda saatlerinizi 2 saat geri almayı unutmayın. Bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Havanada belirtilen otel kategorisinde oda kahvaltı bazında 4 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Trinidad’da belirtilen otel kategorisinde 1 gece herşey dahil bazında konaklama
Varadero’da belirtilen otel kategorisinde 2 gece herşey dahil bazında konaklama
Santa Clara şehir turu
Cienfuegos şehir turu
Havana şehir turu
Havana – Trinidad – Varadero – Havana arası transferler
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (40 Euro ) ( Sadece Pasaport görüntüsü yeterlidir )
Sigorta ücreti (20 Euro),
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Müze ve ören yerleri girişleri,
Rehber ve şoför bahşişleri

Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Not : Belirtilen otel kategorileri, gidilen destinasyondaki kriterler esas alınarak belirtilmiştir.

GEREKLİ BİLGİLER

Para Birimi      : Küba Pezosu

Dil                   : Resmi dil İspanyolcadır

Telefon            : Ülke kodu +53. Ülke de iletişim oldukça zordur. Telefon çoğu yerde çekmez

Saat Dilimi      : Türkiye ile Küba arasında – 7 saat bulunmaktadır. Yani bizlerden 7 saat geridedirler.

Uçuş Süreleri   : İstanbul – Havana arası uçuşlar yaklaşık olarak 16 saat sürmektedir.

Vize                 : Türk Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.

 

** Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar